B-tým: Měcholupská výhra nad Královým Dvorem

(2:0)
2. kolo, ne 13.8.2023, Horní Měcholupy
Slavia B - Králův Dvůr
Branky: 8. Trédl, 29, Pudil, 77. Ogungbayi
Druhým soupeřem B-týmu v ČFL sk. A byl v Horních Měcholupech Králův Dvůr. Slávisté díky výhře 3:0 mají po dvou kolech plný bodový zisk se skóre 7:0.

Vstup do utkání se béčku Slavie povedl na výbornou! Po několik náznacích nebezpečných akcí šli slávisté už v 8. minutě do vedení. Matěj Zachoval poslal z levé strany přízemní centr , který našel na zadní tyči přesně Jana Trédla, ten uklidil míč do hostující sítě.

Slavia nadále pokračovala v aktivitě a snažila se přidat další trefy. Králův Dvůr poprvé výrazně zahrozil ve 27. minutě. K rozehrávce přímého kopu těsně za hranicí velkého vápna se postavil Jakub Čihák, jehož střelu pěkným zákrokem vyrazil Jan Sirotník. Dobíhající Kyrylo Nazarenko pak zakončoval pouze do boční sítě.

A tak se o malou chvíli později prosadili sešívaní. Dan Toula na půlce dobrým napadáním získal míč, následně do vápna pronikl Boluwatife Ogungbayi. Jeho přesná přihrávka našla na zadní tyči nehlídaného Adama Pudila, který zdvojnásobil vedení sešívaných.

První půle tak skončila za stavu 2:0 pro béčko Slavie.

Také ve druhém poločase pokračovali sešívaní v nastoleném trendu, měli více ze hry a soupeře příliš nepouštěli do nebezpečných pozicí. V 57. minutě pálil David Planka těsně nad branku, o malou chvíli později se po povedené kombinaci na pravé straně dostal na malém vápně k míči Babacar Sy, jeho střelu ale v poslední chvíli obrana zablokovala na roh.

Definitivní razítko na výhru sešívaných dal v 76. minutě Boluwatife Ogungbayi, když zužitkoval svůj samostatný postup na brankáře hostů. Do šance ho vyslal Babacar Sy, kterého skvělým přesným dlouhým výkopem našel Jan Sirotník.

Slávisté už po zbytku zápasu vedení kontrolovali a díky výhře 3:0 nad Královým Dvorem jsou po dvou kolech stoprocentní.

Třetí zápas nové sezony ČFL odehrajě béčko v sobotu od 10:15 na hřišti Vltavína.