vv auto

Do I. A třídy vstoupili úspěšněji fotbalisté Slavoje, z Čáslavi přivezli tři body!

13. srpen 2023, 19:33

Čáslav – Nováček I. A třídy, skupina B – tým Slavoje Vrdy odstartoval mistrovskou sezónu 2023-24 na hřišti svého nejbližšího soupeře, FK Čáslav B:

Čáslav B – Vrdy 2:3 (1:1)

V opatrné půlhodince zahrozili hosté ze dvou brejků po dlouhých odkopech, ovšem bez výraznější koncovky. Ve 23. min. Havelka nastřelil před branku hostů míč a největší ohrožení branky Slavoje znamenal odkop vlastního stopera L. Petra, který ale skončil rohem. Teprve poslední čtvrthodinka prvního poločasu přinesla zajímavější akce: Ve 31. min. Fišr poslal pěkným pasem za obranu Gondu, jenže z přečíslení byla jen hlavička nad. Ve 32. min. nepřesnou rozehrávku čáslavské obrany zachytil Víšek, jehož přihrávku Šveřepa „na dlouhou nohu“ usměrnit do brány nedokázal. Hned z protiútoku se Tůma z pravé strany protáhl do pokutového území soupeře a ranou po zemi na bližší tyč otevřel skóre – 1:0. Těsně před přestávkou hosté zachytili další z mnoha chybných rozehrávek čáslavských mladíků a po faulu na Šveřepu Semrád z pokutového kopu srovnal na 1:1, i když gólman Málek směr míče vystihl – 1:1.

Druhou půli začali hosté o poznání aktivněji a hned z toho bylo několik standardek. V 59. min. založil útok ve středu hřiště M. Volenec, vysunul do pravé strany Šveřepu, jehož nastřelenou přihrávku do malého vápna doklepl Kapounek – 1:2. I nadále byl Slavoj nebezpečnější, v 64. min. Šveřepův únik skvěle vytáhl gólman Málek, který ale už nedokázal zastavit samostatný únik M. Volence téměř z poloviny hřiště – 1:3. Na domácí padla zřetelná deka, zvlášť, když byl v 75. min. vyloučen M. Horák za nešetrnou hru vysokou nohou. Teprve v 89. min. Koryčánek zavezl míč do hostujícího pokutového území a Hybler korigoval na 2:3, to už ale bylo na zvrat v utkání hodně pozdě.

„V okresním derby jsme prohráli, hosté se radují, fotbal to ale moc pohledný nebyl,“ řekl k zápasu domácí trenér Vratislav Junek. „Na to, že jsme hráli od 75. min. v deseti, to tak přesvědčivé nebylo,“ dodal. Branka Davida Hyblera na 2:3 přišla už příliš pozdě. „V týmu máme šest dorostenců, pro tři kluky šlo o vůbec první zápas v mužích. Byli z toho trochu nervózní,“ vysvětlil a dodal: „Jinou možnost ale nemám. Hráli jsme současně s áčkem, navíc náš lídr zálohy Havrda je na dovolené, chyběl i Kůrka. Z tohoto hlediska jsme dnes nehráli s béčkem, ale spíše se starším dorostem.“

Vyšší soutěž Slavoj Vrdy zahájil vítězstvím, navíc na hřišti svého rivala z Čáslavi. „Jde o první zápas a tři body z venku,“ připomněl trenér Slavoje Vrdy Roman Masopust. „Potřebovali jsme se chytit, teď nás čeká doma těžký Slovan Poděbrady,“ zdůraznil a dodal: „Proto jsme se nechtěli dostat pod tlak, abychom byli po čtyřech kolech bez bodu a byli bychom všichni nešťastní. Dnes jsme odehráli hodně špatný první poločas, částečně kvůli přemotivovanosti a nervozity některých hráčů. Bylo vidět, že se schovávají před přihrávkou, že jim to nejde. Do druhého poločasu jsme vlétli tak, jak bychom si představovali, prvních třicet minut druhé půle jsme hráli dopředu jen my. Zaplať pánbůh jsme nějaké góly dali, zkušené mužstvo by si výsledek už mělo pohlídat, navíc proti deseti a nepustit soupeře na kontaktní gól. To je naše asi jediná chyba.“

Branky: 33. Tůma, 89. Hybler – 45. pok. kop Semrád, 53., Kapounek, 72. M. Volenec. Rozhodčí: Šebela – Tvaroh, Obrajtr. ŽK: Málek, Marek, Jiří Špičák – Nový, Šveřepa. ČK: 75. M. Horák. Diváků: 320. Čáslav B: Málek – Marek, Jiří Špičák (46. Para), Houfek, Lebduška – Fišr, Gonda (67. Novák), B. Spáčil (46. M. Horák), Havelka – Tůma (46. Koryčánek), Vilím (11. Hybler). Trenér Vratislav Junek. Vrdy: Kopecký – P. Růžička, Semrád, L. Petr, Andrle (90.+2 Lengál) – Kapounek (70. Šranko), M. Volenec, Nový, Vávra (80. Burjetka), Šveřepa (82. Kloc) – Víšek (66. Novák). Trenér Roman Masopust.