Sprint veteránů - stříbro a bronz

13.8.2023 Petr Klimpl

Program Mistrovství světa veteránů v Košicích začal sprintem. Na startu je i přes 400 českých závodníků. Medaile vybojovaly Vendula Ryšavá (stříbro) a Lenka Kazdová (bronz).

Kvalifikace

Kvalifikace sprintu se uskutečnila v areálu Technické univerzity Košice a na přilehlém sídlišti, kde byl rovinatý terén, jedna část byl univerzitní kampus s administrativními budovami a přilehlými parky, druhá část byla tvořena starším typem městských bytových domů a malými parčíky mezi nimi. Tratě byly orientačně velmi jednoduché - většinou volba, zda oběhnout budovu zleva či zprava, rozhodovala hlavně běžecká forma.

Do finále A se probojovala celá řada Čechů, v první pětce se umístili - M45: 2. Marek Vobr, M50: 1. Jaroslav Vítek, M55: 3. Miroslva Hadač, M60: 4. Pavel Veljačík, M65: 2. Josef Milota, M85: 3. Alis Láznička, 5. Jaroslav Havlík, W35. 3. Lenka Kazdová, W40: 5. Vendula Ryšavá, W45: 5. Magdaléna Ryšavá, W55: 4. Michaela Kosová a Jindra Horáková, W60: Jana Smutná, W80: Jana Haňkovská.

Finále

Finále sprintu se konalo přímo v centru Košic, kde byl rovinatý terén. Tratě vedly v historickém centru města (kombinace ulic, pasáží, dvorů a malých náměstíček s parčíky) a v městském parku (květinové záhony, živé ploty a některé umělé prvky - sochy a pomníky).

Finále sprintu se konalo přímo v centru Košic, kde byl rovinatý terén. Tratě vedly v historickém centru města (kombinace ulic, pasáží, dvorů a malých náměstíček s parčíky) a v městském parku (květinové záhony, živé ploty a některé umělé prvky - sochy a pomníky). Do České republiky putují dvě medaile, v kategorii D40 vybojoval stříbro Vendula Ryšavá, v D35 skončila Lenka Kazdová. Celá řada dalších závodníků skončila v první a druhé desítce:

M35: 9. Tomáš Dlabaja a Pavel Rychlý, 13. Michal Pátek, 16. Tomáš Plíhal, 19. Ondřej Pešek
M40: 12. Jiří Otrusina, 16. Ondřej Kazda, 19. Jaroslav Tomeš
M45: 9. Marek Vobr, 10. Jan Šunka a Pavel Švadlena, 16. Jan Lauerman, 20. Michal Prošek
M85: 9. Alois Láznička

W35: 3. Lenka Kazdová, 13. Pavla Smutná, 16. Alena Dlabajová, 19. Barbara Stachoňová
W40: 2. Vendula Ryšavá, 5. Zuzana Jiřišťová, 8. Silvie Hojná, 12. Renata Hubáčková, 18. Veronika Venclová, 19. Jana Kolaja Ehlerová, 20. Petra Bartáková
W45: 6. Barbora Chudíková, 9. Jana Petráňová, 13. Romana Zabořilová, 16. Petra Snížková
W50: 8. Kristýna Skyvová, 10. Olga Koutná, 14. Ida Balušková
W55: 5. Iva Poklopová, 7. Jindra Horáková, 16. Lenka Stodůlková
W60: 6. Jana Smutná, 15. Svatava Voltrová
W65: 8. Alena Rosecká, 15. Mirka Vlažná
W70: 6. Daniela Dohnalová
W80: 6. Jana Haňkovská