U13 veze bronz z Modřic, dorostenci odstartovali ligu

Žáci získali na Memoriál Josefa Šurala v Modřicích bronzové medaile. Starší i mladší dorostenci mají za sebou první ligová utkání. B-tým přehrál Admiru 0:4. Připomeňte si výsledky mládežníků v souhrnném článku.

Pátek 4. srpna

U17

FC Baník Ostrava vs. SK Slavia Praha 2:2 (1:1)

Sestava: Obdržálek – Palivec (57. Březina), Kočvara, Beran, Jelínek (57. Slončík) – Filippov (57. Kovář), Hubička, Čížek – Kolařík, Antič (72. Kotrba), Belžík (84. Sehnoutka)

Góly: 8. Antič, 54. Hubička

Hodnocení trenéra Jaroslava Machače: Utkání hodnotíme se smíšenými pocity. Nejsme úplně spokojeni s výkonem a obrazem hry oproti konečného výsledku. Dvakrát jsme vedli a vyrovnávací branku obdrželi v nastavení. Mohla za to naše naivita a nezodpovědnost. V tomto ročníku vidíme Baník jako velmi silného soupeře. Podle toho také utkání vypadalo. Hrálo se oboustranně kvalitně a ve vysoké intenzitě. Šancí sice nebylo tolik, ale nikdo se nudit nemohl. My jsme měli i po dlouhé cestě velmi kvalitní úvod, usadili se na polovině domácích a brzy vedli. Po většinu utkání jsme byli více na míči a hráli do plných. Soupeř byl velice silný v osobních soubojích, organizovaný a po zisku měl rychlý přechod. Ve výstavbě i vedení útoku jsme dnes větší problém neměli. Velkou část utkání jsme tak měli možnost řešit poslední třetinu hřiště a tam být kvalitnější, což by se projevilo i na výsledku. Možností bylo dost, ale buď jsme se sami nechali nachytat v ofsajdu, nebo centry posílali do brankáře. Jindy nám zase chyběl větší důraz a tlak do brány.

U13

Memoriál Josefa Šurala v Modřicích – den první

Skupinová utkání:
SK Slavia Praha – MŠK Žilina 2:4 (Sklenář, Rigoci)
SK Slavia Praha – Tatran Prešov 4:0 (Rakár, Rusyn, Rigoci, Kopřiva)
SK Slavia Praha – MTK Budapešť 0:2

Hodnocení trenéra Davida Pilaře: Dnes to byla pro kluky první zkušenost na velkém hřišti i s míčem číslo 5 a podle toho to také vypadalo. Jsme ale pozitivní, teprve se seznamujeme s hrou a zákonitostmi tohoto formátu. Utkání s Žilinou bylo nahoru dolů, otevřená partie a rozhodla chybovost při výstavbě hry, kdy jsme dostal dva laciné góly. S Tatranem Prešov jsme dominovali, k ničemu soupeře nepustili a jasně vyhráli. Utkání s MTK Budapešť jsme otevřeli vlastním gólem. Soupeř byl vyspělý, co se do organizace hry tyče, tak i kvalitní a silný na míči. My jsme se tlačili do zakončení, ale k úspěchu to nevedlo a z jednoho protiútoku inkasovali druhý gól.

Sobota 5. srpna

U15

SK Slavia Praha vs. FC Zbrojovka Brno 1:2 (1:1)

Sestava: Suchý – Barčot, Pancíř, Kuneš – Filip, Belžík, Mašek, Srb, Baroš – Kozhushko, Procházka

Gól: Kozhushko

Hodnocení trenéra Jakuba Glance: První poločas jsme měli v některých fázích problémy s výstavbou proti vysokému presinku Brna. Soupeř měl hru postavenou hodně na fyzičnu a rychlosti, často hráli míče rychle a jednoduše nahoru. Druhý poločas už jsme herně dominovali a dokázali jsme se vyrovnat i v důrazu, ale bohužel jsme opět selhali v koncovce. Ve srovnání se zápasem, který jsme odehráli proti Brnu v červnu, je výsledek sice stejný, nicméně zde vidím velký posun herní.

U14

SK Slavia Praha vs. FC Zbrojovka Brno 6:9

Sestava: Beneš – Bryndza, Šafr, Fukna, Košťál D. – Biriukov, Teplý, Štěpánek – Střihavka, Všetečka, Novotný

Góly: 2x Šourek, Všetečka, Teplý, Novotný, Bureš

Hodnocení trenéra Pavla Němce: Výsledek zcela odpovídá hernímu ději a kvalitě hráčů v obou týmech. Hráči Brna byli akcelerovanější, rychlejší, ale uměli i kopat do míče a ztráceli ho méně často než my. Mohli nám dát mnohem více gólů nebýt brankáře, který tak pět tutovek chytil. Měli jsme i povedené akce dopředu a šest gólů proti Brnu není málo. Prezentovali jsme se ale špatným výkonem směrem do defenzivy, kdy necháváme volné hráče za sebou, nedostupujeme a bráníme často v podčíslení. Směrem do výstavby to také nebylo dobré. Na každou povedenou přihrávku následuje jedna ztráta, když jsme pod tlakem soupeře.

U13

Memoriál Josefa Šurala v Modřicích – den druhý

SK Slavia Praha – FC Zlín 5:1 (2x Dvořák, Rigoci, Vlášek, Rakár)
SK Slavia Praha – FC Zbrojovka Brno 1:0 (Rigoci)
SK Slavia Praha – FC Košice 4:0 (Dvořák, Rusyn, Rigoci, Skopec)

Hodnocení trenéra Davida Pilaře: Dnešní den byl lepší než včerejší. Lépe jsme vnímali hřiště, rychle pracovali na míči a také se zlepšila vzájemná komunikace. Nejlepší zápas jsme odehráli se Zbrojovkou, toto utkání mělo vše. Třikrát jsme vyhráli a musíme čekat na dohrání odpoledních skupin, které rozhodnou, jestli postoupíme mezi nejlepších osm týmů.

U12

Miniturnaj Nymburk

Hodnocení trenéra Tomáše Wolfa: Hráli jsme se dvěma týmy proti Bohemians a Mladé Boleslavi. Soupeře jsme přehrávali ve všech činnostech. Oba týmy výborně vystavovali od brankáře. Ve finální třetině jsme měli oproti turnaji v Hradci lepší pohyb a vytvářeli jsme si dost šancí po individuálních akcích i kombinacích. I když soupeři nebyli nejtěžšího rázu, tak pro kluky to byla dobrá konfrontace i vzhledem k únavě, která se koncem soustředění stupňuje. Nejtěžší zápas potom kluci odehráli proti sobě.

U11

SK Slavia Praha vs. FK Mladá Boleslav 20:3

Hodnocení trenéra Daniela Vilhelma: První zápas v nové sezóně se klukům povedl hlavně v ofenzivě. Byli hodně hladoví, kreativní, s vysokou úspěšností v soubojích i zakončení. Směrem dozadu jsme tak dobře nehráli. Chyběla včasná kontrola prostoru a tím pádem nám často zůstávali útočníci soupeře za zády. Obránci hráli daleko od sebe a často s chutí běželi do útoku bez zajištění prostoru. Postupně nám ze zápasu odcházeli zranění hráči a tak jsme většinu druhé půle hráli o hráče méně. Díky tomu si kluci mohli zkusit hru zezadu s napadáním soupeře až kolem poloviny hřiště.

Neděle 6. srpna

B-tým

FK Admira Praha vs. SK Slavia Praha 0:4 (0:0)

Sestava: Sirotník – Trédl (75. Piták), Švec (84. Zachoval), Hunal, Bořil - Kopáček, Planka, Hronek (75. Voriazidis) - Sy (55. Pudil), Tecl (46. Toula), Ogungbayi

Góly: 55. a 59. Trédl, 20. Planka 73. Toula

U18

SK Slavia Praha vs. SK Kladno U19 2:2 (0:2)

Sestava: Tomas – Kovář (60. Jelínek), Hanzelka, Růžička, Herák (46. Teterya) – Kubů, Sehnoutka, Schwan – Březina (46. Lacko), Kotrba (60. Antič), Jinoch Jan (46. Neméth)

Góly: 51. Kotrba, 77. Jelínek

Hodnocení trenéra Pavla Trávníka: Po nepovedeném první poločase, kdy se nám nedařilo herně i nasazením, jsme inkasovali během dvou minut dvě branky. Ve druhém poločase jsme se zlepšili a zaslouženě vyrovnali. Na vítězství v utkání jsme si nevytvořili dostatečný tlak a ani šance. Byla to zasloužená remíza.

U16

SK Slavia Praha vs. SK Kladno U17 5:3 (2:1)

Sestava: Paar – Skokan, Ferenc, Červenka, Chaluš (63. Janota) – Frolík (39. Tománek), Palaščák (63. Magada), Horváth (63. Brázda) – Klepáč, Potměšil, Drašnar (63. Pastyřík)

Góly: 11. Horváth, 20. Drašnar, 48. Klepáč, 78. Magada, 90. Potměšil

Hodnocení trenéra Šimona Honetschlägera: Do utkání jsme vstoupili slušně, brzy vedli o dva góly, ale také si zvykali na umělku a velikost hřiště. Kladno hrálo na své půlce jednoduše a dobře napadalo na útočné polovině. Po čase se na naše kopačky vkrádala nepřesnost a s tím přišla i hektika, která vyvrcholila s vyrovnáním na 3:3. Potom jsme ukázali sílu a zápas zvrátili v náš prospěch. Kluci hrají dobře soubojově a hra měla i dobré tempo. Musíme ale do ní dostat větší fotbalovost, lépe řešit akce na útočné polovině abychom se dostávali do lepších pozic na střelu.

3. SK Slavia Praha

Hodnocení trenéra Davida Pilaře: První zápas play-off jsme začali dobrým vstupem do utkání. Chtěli jsme hrát aktivně na míči, prosazovat se z křídelního prostoru. Takto jsme si vytvořili tři tutovky, bohužel proměnili jen jednu ve druhém poločase, ale znamenalo to postup do semifinále. Derby s ACS byl boj, zejména od soupeře. Ten nám hned ze začátku ukázal, že každý souboj bude bolet a skluz hráče ACS znamenal konec v turnaji pro našeho obránce. Sparta nám pak dala krásný gól po rohovém kopu. My jsme se snažili zvýšit aktivitu a dařilo se nám vytvořit šance. Bohužel jsme zakončili těsně vedle. Souboj o třetí místo s MTK Budapešť bylo vyrovnaný. Postupem času jsme byli častěji na dostřel soupeřově brance. Dvě tutovky jsme nedali, soupeř měl jednu po rohovém kopu. Utkání tedy skončilo 0:0 a šlo se do penalt. Naši kluci proměnili všechny, MTK jednu ne. Bereme tedy bronz. Matyáš Dvořák byl navíc vyhlášen třetím nejlepším hráčem turnaje. Kluci odehráli velmi dobrý turnaj, každým zápasem šli nahoru. Ukázali individuální kvalitu, ale i to, že fungují jako tým. Máme z nich radost.

U11

SK Slavia Praha vs. SK Sparta Kolín U12 9:1

Hodnocení trenéra Daniela Vilhelma: Vypadalo to, že se zdravotní stav hráčů zlepšil, ale během prvních pěti minut nám několik hráčů odkulhalo a tak nás zachránili hráči z U12. Začátek zápasu měl tempo a kvalitu. Kolín se nám vyrovnal běžecky i agresivitou. Bohužel to vydržel pouze prvních patnáct minut a pak spíš bránil. Naši hráči se na rychlém a těžkém terénu velmi dobře pohybovali a i přes značnou únavu makali i za rozhodnutého stavu.