Gymnastická šampionka Bilesová je zpět, v USA zažila vítězný návrat po dvouleté pauze

Slavná americká gymnastka Simone Bilesová absolvovala na US Classics úspěšný návrat k soutěžím po dvouleté pauze. Čtyřnásobná olympijská šampionka vyhrála v Hoffman Estates u Chicaga víceboj s bodovým ziskem 59,100 o pět bodů před druhou Leanne Wongovou a byla nejlepší také na kladině a prostných.

Hoffman Estates (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká gymnastka Simone Bilesová

Americká gymnastka Simone Bilesová | Zdroj: Reuters

„Myslím, že to proběhlo opravdu dobře, což mě docela překvapilo,“ řekla novinářům šestadvacetiletá Bilesová.

Lékaře odsouzeného za zneužívání gymnastek pobodal jiný vězeň. Nassar je ve stabilizovaném stavu

Číst článek

„Všechno do sebe zapadlo. Jsem spokojená s tím, jak na tom momentálně jsem, psychicky i fyzicky. V sestavách je ještě pár věcí, na kterých musím zapracovat, ale na první závody to bylo docela dobré,“ dodala držitelka rekordních 19 titulů mistryně světa.

US Classics byly poslední kvalifikační akcí před mistrovstvím USA v San Jose (24. až 27. srpna) a pro Bilesovou první soutěží od olympijských her v Tokiu. V Japonsku se pouze 142 cm vysoká gymnastka postarala o pozdvižení, když odstoupila ze soutěže družstev kvůli psychickým problémům. Své odstoupení vysvětlila tím, že při točených prvcích ztrácí přehled o tom, kde se ve vzduchu nachází.

O dalších plánech Bilesová po sobotní soutěži nemluvila. Očekává se ale, že bude startovat v San Jose a poté na přelomu září a října na mistrovství světa v Antverpách. Logickým pokračováním by pak podle agentury SID byl start na olympijských hrách v Paříži, kde by se Bilesová mohla pokusit rozšířit svoji sbírku sedmi medailí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít