Astralis se kolínské trofeje opět nedočkají, G2 mají šanci
Esport CS:GO Článek Astralis se kolínské trofeje opět nedočkají, G2 mají šanci

Michael Douša

5. 8. 2023 23:20

Po nečekaně krátkém zápasu G2 postupují do velkého finále

O druhém finalistovi rozhodoval večerní zápas G2 a Astralis. Před hrou nebylo jisté kdo bude na výherní straně, již od začátku si G2 stanovili dominanci na serveru, hráli lépe, než mohl leckdo čekat. Za dvě mapy totiž bylo hotovo.

Astralis si po včerejší neuvěřitelné hře vybrali jako první mapu Ancient. Ten byl na začátku vyrovnaný, vcelku rychle se ale G2 začali soustředit, ukazovala se jejich strategie a týmová spolupráce, která jim dnes prostě klapala. Ancient je sice jejich statisticky nejhorší mapou na procento výher, ale dnes se dařilo. Astralis hlavně v druhém poločase bojovali, co mohli, bohužel to ale na G2 nestačilo, ti mapu uzavřeli 16-12. Nejvíce zabití měl na mapě bosenský střelec Nemanja "huNter-" Kovač, dohromady 25.

Do vlastnoručně vybraného Inferna šli G2 sebevědomě, již od začátku měli bodový náskok, v prvním poločase končili se skórem 9-6, ve druhém se velmi hladce dostali na 15 bodů, poté se pokoušeli Astralis dotáhnout skóre. G2 jim to po pouhých dvou bodech překazili a dostali se na 16-9. Nejlepší skore si opět odnesl huNter se 25 zabitími na 15 smrtí.

Toto pro G2 znamená novou šanci na získání druhého IEM titulu tohoto roku, Astralis se busí spokojit se sdíleným třetím až čtvrtým místem. Jejich Kolínské prokletí tak trvá - ani v nejdominantnějších letech organizace se jim nepovedlo vyhrát IEM Cologne, a za éru CS:GO se jim tak už nestane. Přinese ale CS2 novou šanci? A podaří se ale G2 prokázat, že Katowice nebyly jenom šťastná náhoda? To zjistíme již brzy.