Chance Extraliga 2023/2024

Stíhací závody družstev ovládli na MS v Glasgow Dánové a Britky

Na mistrovství světa v cyklistice ve skotském Glasgow pokračovala dalšími disciplínami také dráhová cyklistika. Ve stíhacím závodě družstev kralovali Dánové, kteří ve finálové jízdě zvítězili nad Italy. V ženském stíhacím závodě družstev přidaly další světový titul Britky, na které nestačily Novozélanďanky. Veronika Jaborníková skončila v prvním kole keirinu, když dokončila svou jízdu jako poslední.

Dánové oslavují světový titul ve stíhacím závodu družstev
zdroj: REUTERS autor: Maja Smiejkowska

Závod v keirinu skončil pro Veroniku Jaborníkovou už v prvním kole. Ve čtvrté jízdě nestačila na soupeřky a skončila poslední pátá.

Medaile si v elitní kategorii rozdělily družstva ve stíhacích závodech. Mezi muži zvládla závod rychleji dánská čtveřice a porazila soupeře z Itálie o téměř dvě sekundy. V souboji o bronz zvítězil jednoznačně Nový Zéland.

V ženské kategorii si pro zlato dojely Britky, když zvládly lépe druhou část závodu než Novozélanďanky. Těsný boj o bronzové medaile svedly Francouzky s Italkami. Francouzky byly lepší v závěru a dojely si pro obhajobu z loňského šampionátu.

Mistrovství světa v dráhové cyklistice v Glasgow:

Muži:

Stíhací závod družstev - finále: Dánsko (Bevort, Leth, Pedersen, Larsen) 3:45,161 - Itálie (Ganna, Lamon, Milan, Moro) 3:47,396, o 3. místo: Nový Zéland (Gate, Stewart, Sexton, Kergozou) - Austrálie dostižena.

Ženy:

Stíhací závod družstev - finále: Británie (Archibaldová, Barkerová, Knightová, Morrisová) 4:08,771 - Nový Zéland (Drummondová, Wollastonová, Shearmanová, Bothaová) 4:13,313, o 3. místo: Francie (Borrasová, Copponiová, Fortinová, Le Netová) 4:13,059 - Itálie 4:13,334.