MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Juniorským mistrem světa je Dán Philipsen, Král vybojoval dvanácté místo

Ve skotském Glasgow se na Mistrovství světa v cyklistice rozběhla i silniční část. První závody odjeli junioři, v ženském závodě kralovala Francouzka Begová, v tom mužském si pro triumf dojel Dán Albert Philipsen díky úniku zhruba 15 kilometrů před cílem. O stříbru a bronzu rozhodl závěrečný sprint, v němž byl lepší Němec Paul Fietzke před Norem Felixem Orn-Kristoffem. Nejlepším Čechem byl Kryštof Král na dvanáctém místě.

Mistrem světa mezi juniory je dánský cyklista Philipsen

Philipsen vítězstvím přidal světový juniorský titul ke svému evropskému titulu na horských kolech. Svými úspěchy potvrzuje talent nejenom na silnici, je totiž držitelem národních titulů jak ze silničního závodu, tak z časovky, ale také z cyklokrosu.

Šestnáctiletý Dán byl součástí sedmičlenné skupiny, která byla na čele téměř po celou dobu závodu. Svůj nástup si připravil těsně před nájezdem do posledního kola a nikdo ze soupeřů jej nedokázal následovat.

Ve velké skupině, která se držela za lídry, se celý závod pohyboval vysoko také Kryštof Král. V dojezdu ve finiši se mu podařilo bojovat o první desítku, v těsném souboji pak skončil dvanáctý.

Z dalších Čechů dokončil už jen Martin Bárta na 56. místě, Jan Bittner ani Pavel Šumpík cílem neprojeli.

Mistrovství světa v silniční cyklistice v Glasgow - závod s hromadným startem:

Junioři (127,2 km): 1. Philipsen (Dán.) 3:06:26, 2. Fietzke (Něm.), 3. Örn-Kristoff (Nor.) oba -1:19, ...12. Král -3:01, 56. M. Bárta -12:29, Šumpík, Bittner (všichni ČR) oba nedokončili.

Juniorky (70 km): 1. Begová (Fr.) 1:54:53, 2. Fergusonová (Brit.), 3. Moorsová (Belg.) obě -9, ...41. Kaňkovská -6:56, 45. Douděrová -8:27, Pernická (všechny ČR) nedokončila.