Cloud9 jedou domů, Vitality je udolali v prodloužení
Esport CS:GO Článek Cloud9 jedou domů, Vitality je udolali v prodloužení

Michael Douša

4. 8. 2023 18:44

Ze začátku velmi jednostranný zápas skončil velmi těsným vítězstvím v přesčasu pro Vitality. Stále ale nové Cloud9 udolali za dvě mapy.

Prvním utkáním letošního IEM Cologne play-off byl zápas Cloud9 a Vitality, který leč ze začátku vypadal velmi jednostranně, byl napínavým a zajímavým soubojem. Cloud9 byli v nevýhodě, za celý event poprvé hráli se svým hráčem Sergejem "Ax1Le" Rykhtorovem, za kterého do teď kvůli problému s vízy zaskakoval Timur "buster" Tulepov.

První mapa byla lehce nešťastným výběrem Cloud9. Hrálo se na Mirage, kde ze začátku zcela jasně vedli Vitality, na konci první poloviny mapy měli solidní pětibodový náskok, který se v druhé snažili Cloud9 dohnat. To se jim ale nepodařilo i přes to, že to chvílemi vypadalo, že dorovnají. Mapa skončila 16-11, nejvíce zabití na této mapě měl překvapivě nováček za Vitality, Shahar "flameZ" Shushan, celkem 21.

Druhá mapa byla o mnoho zajímavější a delší, ze začátku si náskok ukořistili Cloud9, těsně jim vydržel až do poločasu. Po krátké pauze mezi poločasy se skóre na chvíli obrátilo, dorovnalo se na 11-11 a od té chvíle si týmy byly velmi rovny. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou až do 15-15, kde začal přesčas. Ten prvním vyhraným kolem otevřeli Vitality, až do 17-17 to bylo extrémně vyrovnané. Poslední dvě kola vyhráli Vitality, celou hru tak uzavřeli 19-17. Nejvíce zabití jak na této mapě tak z celé hry měl - tentokrát už nepřekvapivě - Mathieu "ZywOo" Herbaut, dohromady za celou hru jich měl 56 ku 35 smrtem.

Pro Cloud9 toto bohužel znamená konec na IEM Cologne 2023, dostali se ale velmi daleko na to, že celou cestu až do play-off hráli se záskokem. Jeho debut se tak nesetkal s úspěchem, sestava ale pořád má neuvěřitelný potenciál. Teď už je potřeba ho jen vydolovat. Vitality se zítra utkají s ENCE v 15:30 v semifinále.