Pekhart pálí jako u Verdunu, Daniel pomohl Trnavě, Lecjaks Nikósii. V Evropě pokračují i Sadílek či Darida

Záložník Erik Daniel pomohl Trnavě úvodním gólem k triumfu 4:1 nad lotyšskou Audou v domácí odvetě 2. předkola Evropské konferenční ligy a k postupu do další fáze kvalifikace. Skóroval i další Čech útočník Tomáš Pekhart, jenž vítěznou trefou přispěl k výhře Legie Varšava 3:2 nad Ordabasy Šymkent a navázal na branku z úvodního duelu.

Obránce Jan Lecjaks dvěma asistencemi pomohl Omonii Nikósie k hladnému triumfu 4:1 nad Gabalou. Do další fáze kvalifikace se svými celky postoupili také středopolař Michal Sadílek z Twente Enschede a jiný záložník Vladimír Darida z Arisu Soluň. Naopak další bek Petr Mareš s lotyšským klubem RFS vypadl stejně jako trenér Jaroslav Hynek s Žilinou proti Gentu. Se soutěží se nečekaně rozloučil také semifinalista uplynulého ročníku Basilej.

Daniel ještě v první šanci neuspěl, ale v 36. minutě už zvládl technický obstřel k zadní tyči na jedničku a poslal favorita vedení. Třetí tým uplynulé sezony slovenské ligy po remíze 1:1 z úvodního duelu v odvetě dominoval, dva z dalších tří gólů dali slovenští hráči dříve působící v české lize Štetina s Procházkou.

Pekhart potvrdil, že má na začátku sezony střeleckou formu. První gól v odvetě mu ještě rozhodčí kvůli ofsajdu neuznali, v 71. minutě už ale zpoza vápna vstřelil regulérní branku a zvýšil na 3:1. Předtím v první půli zapsal i žlutou kartu. Čtyřiatřicetiletý útočník zaznamenal za poslední tři soutěžní duely pět branek, v úvodním kole polské ligy se blýskl hattrickem. Legia po venkovní remíze 2:2 vydřela postup nad Šymkentem vítězstvím 3:2.

Obránce Lecjaks byl u dvou gólů Omonie Nikósie. Kyperskému favoritovi pomohl v domácí odvetě proti Gabale nejprve centrem z celé strany k úvodní brance v páté minutě a po změně stran po jeho zblokované střele uzavřel skóre Semedo.

Sadílek s nizozemským Twente musel po domácí výhře 1:0 v odvetě na stadionu švédského Hammarby do prodloužení, v němž rozhodl o remíze 1:1 Steijn. Český reprezentant odehrál celých 120 minut. Kompletní utkání absolvoval také bývalý kapitán národního týmu Darida, jenž s Arisem Soluň brankou v 80. minutě vydřel vítězství 1:0 nad Araratem-Armenia a postup.

Levý bek Mareš s RFS prohrál se Sabahem Baku i odvetu, tentokrát venku 1:2 a po domácí porážce 0:2 s lotyšským týmem vypadl. Neuspěl ani trenér Hynek, jenž doma s Žilinou utrpěl debakl 2:5. Pětkrát "Šošoni" inkasovali i předtím venku. Basilej sice na stadionu Tobolu Kostanaj zvítězila 2:1, ale po úvodní domácí porážce 1:3 nečekaně opustila soutěž už ve 2. předkole a jarní semifinále neobhájí.

Novák už ve Spojených arabských emirátech dohrál. Sigmu odmítl, Saúdské Arábii by se nebránil