Messi v Americe exceluje. Za Miami dal pět gólů ve třech zápasech

ČTK Sport ČTK, Sport
3. 8. 2023 8:09
Hvězdný fotbalista Lionel Messi se zapsal mezi střelce i ve třetím utkání za Inter Miami. Kapitán argentinských mistrů světa skóroval ve středu dvakrát při výhře 3:1 nad Orlandem a pomohl svému týmu do osmifinále Leagues Cupu. Ve třech utkáních za Inter vstřelil Messi už pět gólů.
Jordi Alba, Lionel Messi, Inter Miami
Jordi Alba, Lionel Messi, Inter Miami | Foto: Reuters

Šestatřicetiletý Messi otevřel skóre v 7. minutě, kdy si na prsou zpracoval centr Roberta Taylora a z malého vápna poslal tvrdou ranou míč levačkou pod břevno. Podruhé se sedminásobný vítěz Zlatého míče prosadil v 72. minutě, kdy z podobného místa tentokrát "slabší" pravačkou opět z voleje po obloučku Josefa Martíneze stanovil konečný výsledek.

"Na tom, že dal tři góly v pěti zápasech, není nic divného. Bavíme se tady o nejlepším hráči na světě, o hráči, který na vrcholu kariéry střílel 40 gólů za sezonu," uvedl trenér Interu Tata Martino, jenž Messiho vedl už v Barceloně.

Zápas kvůli bouřkám ve Fort Lauderdale začal o 95 minut později. Messi v duelu inkasoval také svou první žlutou kartu v novém dresu, ve 21. minutě byl napomínán za faul. Debut si odbyl další dlouholetý hráč Barcelony Jordi Alba, jenž přišel na trávník v 64. minutě.

Dalším soupeřem Interu v pohárové soutěži pro týmy MLS a mexické MX ligy bude v neděli Dallas.