V neděli jsme v rámci memoriálu Vlastislava Marečka odehráli v první „soutěžní“ zápas nové sezony 2023/2024. Výsledek zápasu ovlivnila především první desetiminutovka, kterou jsme bohužel prospali. Soupeř se dostal už v 7. minutě po skvělé kombinaci do vedení. 1 : 0. O chvíli později přišla navíc penalta, která vyplynula z lehkovážné a pomalé hry naší defenzívy. Autorem druhé branky domácích byl Jílek. 2 : 0. Ani za tohoto stavu náš tým zbraně nesložil a postupně srovnal hru. Bohužel však bez brankového efektu.

Druhý poločas byl z naší strany lepší než ten první. Soupeř si dlouho nevěděl rady s naší organizovanou hrou, ale byli to zase oni komu se v 50. minutě podařilo Sikorou po další naší hrubce v obraně skórovat potřetí. 3 : 0. Nám se v 56. minutě podařilo Veverkou snížit na 3 : 1, ale to bylo vše. Vypracovali jsme si i další šance včetně nastřeleného břevna a tyče, ale velmi dobrý gólman soupeře už za svá záda nic nepustil. Pokud zlepšíme koncentraci při vstupech do následujících zápasů, mohly by přijít i lepší výsledky.

SK Kladno – FK Meteor Praha VIII 3 : 1(2 : 0)

Branky: 7. Polák, 11. p.k. Jílek, 50. Sikora – 56. Veverka

Autor: Jan Jelínek, trenér