středa 22.5 17:00 - ZUŠ – Hrad, Strakonice

• Posezení s harmonikami

středa 22.5 18:00 - Hospoda Myslivna Dražejov

Vimperk přišel o remízu v Protivíně pět minut před koncem

ilustrativní foto

PROTIVÍN – Fotbalisté Vimperka se chystají na další sezonu v A třídě. V sobotu 29. července v rámci přípravy sehráli další utkání, ve kterém vyjížděli na půdu účastníka krajského přeboru z Protivína. Domácí nemohli začít lépe a už v první minutě šli do vedení. Šumavanu se během první půle podařilo srovnat, ale před pauzou si Protivín vzal vedení zpět. Do druhého dějství vstoupili lépe hosté a díky trefě Vintra srovnali. Nerozhodný stav vydržel na ukazateli až do závěrečné pětiminutovky. V té se svěřenci Miroslava Říhy prosadili hned dvakrát a nakonec zvítězili 4:2.

FK Protivín - TJ Šumavan Vimperk 4:2 (2:1)
Branky: Zeman 3, Štěpka - Koloušek, Vintr
Protivín: Václav Pícha - Kulík, Zach, Nedvěd - Jan Pícha, Abawata, Daniel Bečvář, Kozák - Hrachovec, Petr, Zeman. Střídali: David Bečvář, Štěpka, Sháněl
Vimperk: Jakub Formánek (46. Svěchota) - Pankratz, Vojta, Kliment, Čech - Vintr, Rod, J. Uhlík, Málek - Koloušek, Pineau (4. Švarc)

Asistent trenéra Vimperka Michal Uhlík: ,,Ke druhému přípravnému utkání jsme zajížděli ve velmi okleštěné sestavě do Protivína, který je stabilním účastníkem krajského přeboru. Zápas se pro nás nezačal vyvíjet dle našich představ. Hned v první minutě jsme dostali z prvního útoku domácích gól. Ve čtvrté minutě došlo ke střetu hlav našeho hráče Teodora Pineau s domácím hráčem, náš hráč vyvázl s dvoucentimetrovou ránou na hlavě a ihned odjel do nemocnice na šití. Teovi přeji brzké uzdravení, ať je brzy zpět. Po velmi ostrém začátku jsme se postupně začali dostávat do hry naší kombinační hrou a začali jsme být domácím vyrovnaným soupeřem. Díky našemu zlepšení v mezihře jsme vstřelili vyrovnávací gól, který nádhernou střelou z hranice vápna dal Tomáš Koloušek. Bohužel v závěru prvního poločasu jsme inkasovali gól na 2:1 a do kabin jsme šli za nepříznivého stavu pro nás. Do druhého poločasu jsme vstoupili se změnou formace, která se ukázala být dobrým řešením. Hned od úvodního hvizdu jsme převzali iniciativu a odměnou nám byl gól na 2:2, když po krásné akci po levé straně po ose Čech - Málek dostal druhý jmenovaný krásný centr do vápna, kde byl připravený Vintr, který uklidil míč do sítě. Poté jsme si vypracovali ještě několik slibných příležitostí, které ovšem zůstaly neproměněny. Zlomový okamžik přišel zhruba v 80. minutě, kdy našim hráčům začaly docházet síly. Domácí během druhé půle několikrát okysličili sestavu a rozhodli utkání v samotném závěru. Vítězný gól vstřelili v 85. minutě a za minutu přidali další. Klukům bych chtěl za předvedený výkon poděkovat, zápas odmakali naplno, a myslím, že jsme soupeři z vyšší soutěže byli více než vyrovnaným soupeřem."