Dělovka z přímáku na závěr! Čvančara v přípravě zazářil hattrickem

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Zdá se, že českému útočníkovi Tomáši Čvančarovi zatím angažmá v bundesligovém Mönchengladbachu chutná. Alespoň tedy v přípravě. Ve svém prvním startu se prosadil hned ve třetí minutě a teď v sobotu dokonce zazářil hattrickem proti Stuttgartu. Zejména poslední trefa z přímého kopu stála za to.

Český útočník Tomáš Čvančara jako člen kádru německé Borussie Mönchengladbach.

„Jsem rád, že se mi podařilo dát hned takhle na začátku gól, ale nešlo o mistrák nebo nějaký důležitý zápas. Proto bych o snovém debutu nemluvil," říkal Čvančara v rozhovoru pro Sport.cz poté, co se při premiéře za Borussii prosadil proti Saarbrückenu už po 135 sekundách na hřišti.

Nové se vytáhlý forvard zapsal do statistik ještě tučnějším písmem. Proti Stuttgartu přispěl k vysoké výhře 5:1 třemi góly. První vstřelil v 15. minutě, kdy si po rychlé akci našel místo ve vápně a z první bez problémů zakončil.

V utkání hraném 2x30 minut přišel další moment českého útočníka ve 47. minutě. To si naběhl na centr z levé strany a hlavou pohotově umístil míč k bližší tyči. Své představení korunoval Čvančara o deset minut později.

Kousek za pokutovým územím se postavil k přímému volnému kopu a nechytatelnou dělovkou ke vzdálenější tyči nedal gólmanovi soupeře šanci. Sečteno a podtrženo, hattrick, výhra a triumf na krátkém jednodenním turnaji, na němž se kromě Gladbachu a Stuttgartu představil ještě Mnichov 1860.

Zdá se tedy, že Čvančara si po přestupu ze Sparty okamžitě říká o místo. „Musím říct, že jsem moc spokojený. Zázemí a celý tým, který je kolem nás, je neskutečný. Všichni kluci v kabině jsou skvělí. Jsem rád, že tu mohu být. Zvykám si rychle," hlásil ve zmíněném rozhovoru pro Sport.cz.

Mönchengladbach zaplatil za 22letého reprezentanta 10,5 milionů euro (více než 250 milionů korun), se všemožnými výkonnostními bonusy se pak částka může vyšplhat až k 15 milionům euro.

Zatímco česká nejvyšší soutěž už odstartovala, ta německá má první kolo v plánu až za tři týdny. Konkrétně Gladbach zavítá na úvod bundesligy na půdu Augsburgu. Hned ve druhém kole dojde k pikantnímu souboji s Leverkusenem, v jehož kádru najdeme další české reprezentanty Adama Hložka a Patrika Schicka.