(2:1)
přát., so 29.7.2023, Xaverov
Slavia B - Živanice
Branky: 3. Sy, 21. a 81. Kopáček, 51. Ogungbayi
Slávistický B-tým zakončil přípravné období bez jediné porážky, Sokol Živanice v generálce porazil 4:1 po dvou trefách Jakuba Kopáčka, po gólu přidali Babacar Sy a Boluwatife Ogungbayi.

Slávisté do zápasu vstoupili aktivně a už na konci druhé minuty se mohli poprvé radovat, Mikuláš Konečný našel z poloviny hřiště nabíhajícího Toulu, který míč vrátil pod sebe a Babacar Sy bez problémů zakončil do odkryté branky – 1:0.

O chvíli později musel sedmnáctiletý stoper Mikuláš Konečný ze hry kvůli zranění, na hřišti ho nahradil Jakub Kopáček. Ve 14. minutě se hostům podařilo srovnat, po chybě v rozehrávce si na dlouhý míč naběhl Zvěřina a prostřelil Sirotníka na bližší tyči – 1:1.

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, po rychlé kombinaci ve středu hřiště se míč dostal na levou stranu k Janu Trédlovi, který přesným centrem našel hlavu Jakuba Kopáčka, který určil poločasový výsledek – 2:1.

I do druhého dějství vstoupili slávisté aktivně a po šesti minutách předvedli parádní akci, která začala u brankáře Sirotníka, ten se v kombinaci se stopery vyhnul napadajícím protihráčům a založil rychlý brejk, který na druhé straně zakončil do prázdné branky Boluwatife Ogungbayi – 3:1.

Nápor sešívaných pokračoval i po několika změnách v sestavě a vyústil ve čtvrtý gól. Na centr Davida Planky si v 81. minutě naskočil Jakub Kopáček a svým druhým gólem pečetil výhru 4:1 na závěr přípravy.

První soutěžní zápas čeká slávistický B-tým v neděli 6. srpna, kdy se v prvním kole ČFL představí od 10:15 na hřišti Admiry Praha. O týden později čeká sešívané první domácí zápas, na Xaverově v 10:15 přivítají Králův Dvůr.

4:1

Slavia B

Sirotník (46. Dvořák) - Piták, Hunal, Konečný (6. Kopáček), Trédl - Švec, Žitný, Planka - Sy (46. A. Pudil), Toula, Ogungbayi
Střídali v průběhu 2. poločasu: Zachoval, Jelínek, Kneifel, Jinoch, Bejbl, Voriazidis,