MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Čeští atleti na evropském festivalu mládeže řádí, už mají dvě zlata a jedno stříbro

Česká výprava na Evropském olympijském festivalu mládeže ve slovinském Mariboru slaví první tři medaile. Atleti zařídili během dvou dnů dvě zlata a jedno stříbro.

Johanová vybojovala na festivalu mládeže zlato

Dorostenecká mistryně republiky na patnáctistovce Jana Johanová na dvojnásobné trati přesně plnila pokyny trenéra a nikam se zbytečně nehnala. Patnáctiletá nadějná atletka pak ukázala silný finiš a zvítězila v osobním rekordu 9:30,10.

"Bylo to docela těžké. Už jsem nemohla. Mám radost," zhodnotila závod Johanová. "Jsem ráda, že se mi to povedlo, zkouším to ve všech závodech a zatím mi to vychází," okomentovala svou taktiku ve zlatém závodě Johanová.

Šestnáctiletý Matyáš Zach ovládl závod na 110 metrů překážek. Časem 13,46 byl nejrychlejší už v rozbězích. Ve finále se ještě o desetinu zlepšil, druhého Chorvata Janka Kišaka porazil o tři setiny.

O rok starší desetibojař Daniel Hanzelka nestačil s celkovým součtem 7342 bodů pouze na Poláka Huberta Troscianku.

EYOF trvá do soboty. V Mariboru soutěží v jedenácti sportech 3600 sportovců ve věku 14 až 18 let z 48 evropských zemí. Téměř stočlenná česká výprava chce navázat na rekordních 14 medailí (3-5-6) z loňského festivalu v Banské Bystrici.