Euro Hockey Tour mužů 2023/2024

Titul mistrů světa ve smíšené štafetě v triatlonu patří domácímu Německu

Triatlonový závod smíšených štafet v rámci mistrovství světa v Hamburku ovládla německá reprezentace, která zvítězila s náskokem 19 sekund před Novým Zélandem, třetí bylo Švýcarsko se ztrátou dalších osmi sekund. Česká sestava závod nedokončila.

Triatlonový závod
zdroj: World Triathlon autor: Ben Lumley

V souboji o překvapivou medaili bylo také Maďarsko, které nakonec skončilo páté za výběrem USA. Češi ve složení Jakub Marek, Kateřina Mičková, Filip Michálek a Kateřina Hadravová byli dostiženi a nedokončili podobně jako reprezentanti Japonska.

Závod se nevydařil ani Velké Británii, která nezvládla obhajobu zlata a musela se spokojit až se 14. příčkou.

Seriál triatlonových závodů bude pokračovat v anglickém Sunderlandu a vyvrcholí ve španělském městě Pontevedra.

Mistrovství světa v triatlonovém sprintu v Hamburku:

Smíšená štafeta: 1. Německo (Hellwig, Kochová, Henseleit, Lindemannová) 1:22:08, 2. Nový Zéland -19, 3. Švýcarsko -27, ...Česko (Marek, Mičková, Michálek, Hadravová) dostiženo.