(0:2)
přát., so 15.7.2023, Norimberk
1. FC Norimberk „B“ - Slavia B
Branky: 33. Planka, 41. Ogungbayi, 60. A. Pudil, 71. Voriazidis
Slávistický B-tým odehrál v sobotu druhé přípravné utkání na sezonu 2023/2024. V něm se slávisté představili na půdě německého Norimberku, který porazili vysoko 4:0.

Slávisté do druhého přípravného utkání vstoupili doplněni o hráče, kteří absolvovali soustředění s A-týmem. K B-týmu se už připojil stoper Mikuláš Konečný a křídelník Victor Boluwatife Ogungbayi. Středopolař Dominik Pech se zotavuje ze zranění, které si přivodil v přípravném utkání na soustředění v Rakousku. Mezi tři tyče se pak proti rezervě německého Norimberku postavil navrátilec z hostování Jan Sirotník.

Slávisté do utkání vstoupili velmi aktivně a připravili si hned několik šancí. Tou největší byla v 33. minutě šance Davida Planky, který ji naplno využil a poslal sešívané do vedení 1:0. Druhý slávistický gól na sebe nenechal dlouho čekat. Ve 41. minutě se prosadil nigerijský křídelník Victor Boluwatife Ogungbayi a zvyšoval na 2:0. Po patnácti minutách druhého poločasu se do šance dostal Adam Pudil, který také nezaváhal a zvýšil skóre na 3:0. Pomyslnou třešničkou na dortu byla trefa ze 71. minuty, kdy na konečných 4:0 pečetil výsledek navrátilec z hostování Řek Michail Voriazidis.

Slávisté si tak v druhém přípravném utkání poradili s rezervou německého 1.FC Norimberk 4:0 a nový realizační tým si tak připsal první výhru na lavičce slávistického B-týmu. Další přípravné utkání sehrají sešívaní ve středu 19. července s Teplicemi „B“ v Roudnici nad Labem od 10:30.