Vingegaard odrazil Pogačarův útok a dál vede Tour de France. Alpskou etapu vyhrál mladík Rodríguez

Náročnou 14. etapu cyklistické Tour de France vyhrál v Alpách díky nástupu v závěrečném sjezdu Španěl Carlos Rodríguez před oběma lídry průběžného pořadí Slovincem Tadejem Pogačarem a Dánem Jonasem Vingegaardem. Obhájce prvenství Vingegaard zvýšil díky bonusu za vítězství v horské prémii vedení o jedinou sekundu na současných deset sekund.

Morzine (Francie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tadej Pogačar před Jonasem Vingegaardem

Tadej Pogačar před Jonasem Vingegaardem | Foto: Benoit Tessier | Zdroj: Reuters

Pogačar s Vingegaardem se během závěrečného stoupání nejvyšší kategorie na Col de Joux Plane utrhli ostatním. Dvojnásobný vítěz Tour Pogačar se pokusil nastoupit i Vingegaardovi, ale ten se jej udržel a na vrchol dojel první, díky čemuž získal na Pogačara tři bonusové sekundy.

V závěrečném dlouhém sjezdu oba předjel dvaadvacetiletý Rodríguez, který se díky premiérovému etapovému vítězství dostal v průběžném pořadí na třetí místo před Australana Jaie Hindleyho. Souboj o druhé místo v etapě a dvě bonusové sekundy pro sebe po téměř 152 kilometrech získal Pogačar.

Závěrečný kilometr 13. etapy Tour de France

Etapu poznamenal hromadný pád zhruba třicítky cyklistů v zatáčce na kluzké silnici v nepříliš prudkém sjezdu krátce po ostrém startu. Pořadatelé se rozhodli závod přerušit a úvod neutralizovali. Po asi dvacetiminutové pauze byla etapa opět restartována.

Na zemi se mimo jiné ocitl i Hindley, nejhůře dopadli Španěl Antonio Pedrero a Jihoafričan Louis Meintjes, kteří museli být sanitkou převezeni do nemocnice a Tour pro ně skončila. Další jezdci potřebovali na místě ošetřit menší šrámy.

Výsledky Tour de France

14. etapa (Annemasse - Morzine Les Portes du Soleil, 152 km): 1. Rodríguez (Šp./Ineos Grenadiers) 3:58:45, 2. Pogačar (Slovin./SAE Team Emirates), 3. Vingegaard (Dán./Jumbo-Visma) oba -5, 4. A. Yates (Brit./SAE Team Emirates) -10, 5. Kuss (USA/Jumbo-Visma) -57, 6. Hindley (Austr./Bora-hansgrohe) -1:46.

Průběžné pořadí: 1. Vingegaard 57:47:28, 2. Pogačar -10, 3. Rodríguez -4:43, 4. Hindley -4:44, 5. A. Yates -5:20, 6. Kuss -8:15.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít