sobota 27.4 8:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně – sraz před starou radnicí

sobota 27.4 9:00 - Mladějovice, tvrz

Táborsko zdolalo v přípravě třetiligového soupeře jediným gólem

Táborsko porazilo Robstav 1:0. , Autor: Josef Janda

Táborsko porazilo Robstav 1:0.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Druholigoví fotbalisté Táborska sehráli ve středu odpoledne na hřišti v táborské Kvapilově ulici přípravný zápas proti třetiligovému Robstavu (Přeštice). Soupeř skončil v loňské sezoně ČFL z pozice nováčka ve středu tabulky a brankové hody nedovolil ani Táborsku. Jediný gól utkání vstřelil v 11. minutě Jiří Kateřiňák, jehož povedený zakroucený míč skončil na tyči, od které se odrazil do branky za bezmocného gólmana hostů – 1:0.

Táborsko bylo v prvním poločase lepším týmem a Vladimír Zeman mohl v jeho závěru zvýšit, jenže z ideální pozice šibenici minul. Po změně stran vyměnil trenér domácích Roman Nádvorník hned deset hráčů a hosté zjistili, že to jde i dopředu. Ačkoliv už nemělo Táborsko tak velkou převahu jako v prvním dějství, náskok dovedlo k hubenému vítězství 1:0, na čemž nezměnil nic ani Jan Mach deset minut před koncem.

Další přípravné utkání čeká Táborsko v sobotu 15. července v Písku, kde se utká od 10.30 hodin s druholigovou Duklou Praha.

FC Silon Táborsko – FK Robstav 1:0 (1:0), branka: 11. Kateřiňák, rozhodčí Lovětínský – Kollmann, Ondřej.

FC Silon Táborsko (1. poločas): Pastornický – Plachý, Foltyn, Koné, Tusjak – Kateřiňák, Bláha – Varačka, Sojka, Zeman – Šašinka.

FC Silon Táborsko (2. poločas): Kerl – J. Šplíchal, Foltyn, Schindler, Mršič – Javorek, Skopec – Sylla, Mach, Kalousek – Oloko Ede.

Trenér Táborska Roman Nádvorník si pochvaloval začátek duelu. „Do zápasu jsme vstoupili dobře a 25 minut jsme byli jednoznačně lepším týmem. Vytvořili jsme si několik šancí a měli jsme vstřelit více gólů, třeba Koné byl ve skvělé pozici. Stejně tak Sojka mohl skórovat z brankové čáry," přiblížil průběh Nádvorník.

Pro druhou půli sáhl domácí lodivod desetkrát do sestavy, což se projevilo i na hře. „Snažili jsme se kombinovat, ale bohužel nám balony odskakovaly. Hráčů, kteří by snesli nějaké větší měřítko, tam příliš nebylo. Chtěli jsme být produktivnější a dát více gólů. Na druhou stranu jsme rádi, že jsme utkání odehráli s nulou," dodal trenér.

Záložník Táborska Marek Kalousek odehrál druhou půli a s vítězstvím byl spokojený. „Výsledkově jsme utkání zvládli. Herně tam ještě nějaké chyby byly. Máme týden a půl, abychom vyladili nedostatky, než nastoupíme k prvnímu mistrovskému zápasu. Do sezony potřebujeme vstoupit vítězně," má jasno Kalousek.

Marek Kalousek přišel do Táborska z třetiligového Písku a úvod přípravy mu dal pořádně zabrat. „Musím přiznat, že to pro mě byl po kondiční stránce docela skok. Přišlo mi, že jsem na začátku prvních 14 dnů hodně ztrácel a bylo to pro mě těžké. Postupem času jsem se do toho podle mě dostal. Momentálně už je to v pohodě," libuje si Marek Kalousek.