Slovácko na úvod soustředění podlehlo Olympiakosu. Ve druhé půli snižoval Juroška

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) na úvod soustředění podlehli řeckému Olympiakosu. Foto: 1. FC Slovácko
UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Fotbalisté Slovácka hned ve svém prvním zápase na zahraničním soustředění přišli o letní neporazitelnost. Svěřenci trenéra Martina Svědíka na úvod herního kempu podlehli v rakouském Schwazu Olympiakosu Pireus 1:2.

Obě branky předního řeckého týmu vstřelil v prvním poločase francouzský útočník Youssef El-Arabi, sobotní duel po změně stran kontaktní brankou zdramatizoval Pavel Juroška. Alespoň na remízu Moravané nedosáhli. Holzerova střela skončila v závěru na tyči.

První větší šance zápasu byla k vidění v 6. minutě, kdy Mihálik našel u lajny Kima, ale jeho střela zpoza vápna šla nad.

O chvíli později se za obranou Olympiakosu ocitl Juroška. Po přesném pasu od Kadlece ale gólmana soupeře nepřekonal.

Na druhé straně po rychlé souhře zakončoval El Arabi, ale rána šla vedle. Francouzský forvard se prosadil až ve 29. minutě, kdy po rychlé akci a přihrávce Biela mířil přesně k tyči.

Celek z Uherského Hradiště mohl výsledek srovnat, ale hlavičku Mihálika po Reinberkově centru vytáhl konečky prstů gólman Tzolakis.

Olympiakos těžkou chvíli přečkal, a ještě před přestávkou podruhé udeřil. Po rychlém brejku si El Arabi položil i gólmana Heču a poslal míč do sítě.

Moravany vrátil do hry v úvodu druhé půle Juroška, jemuž asistoval Kim.

Slovácko ožilo, soupeře přimáčklo. V 63. minutě zahrávalo dokonce čtyři rohy za sebou, ale k vážnějšímu ohrožení branky se nedostalo.

Ve zbytku utkání moc šancí k vidění nebylo.

Nejblíže vyrovnaní byl v 88. minutě Holzer. Jeho technický pokus skončil po zásahu řeckého gólmana na brankové konstrukci.

Další zápas sehrají fotbalisté Slovácka ve středu proti německému druholigovému Kielu.