Ševci udolali Prostějov parádním finišem. Gólem a asistencí se blýskl Bartošák

Fotbalistům Zlína (bílé dresy) pomohli k výhře nad Prostějovem i hráči z juniorky. Foto: FC Zlín
ZLÍN – Unikli první porážce, zvedli si sebevědomí před blížícím se startem FORTUNA:LIGY. Virózou zdecimovaní ševci zvládli sobotní tropický duel s druholigovým Prostějovem, Hanáky na Vršavě přetlačili 2:1, když ještě chvíli před koncem prohrávali 0:1.

Na trefu hostujícího Ciencaly ze 36. minutě ale favorit reagoval dvěma brankami v závěrečné desetiminutovce.

Na obratu se podílel hlavně Lukáš Bartošák. Zkušený krajní obránce či křídelník nejprve asistoval u vyrovnávacího gólu Lukáše Hrdličky a v 87. minutě pak proměněnou penaltou zařídil výhru ševců.

Sobotní dopolední zápas s Prostějovem poznamenala viróza, která se prohnala zlínským mančaftem na závěr soustředění ve Velkých Karlovicích.

Trenér Vrba proti soupeři z druhé ligy postrádal hned sedmičku hráčů. Obránce Cedidla si plnil individuální plán, nemoc vyřadila ze hry brankáře Dostála, Vukadinoviće, Janetzkého, Reitera, Koviniće a taky Žáka, který si na premiéru ve zlínském dresu musí ještě počkat. Naopak další letní posila, navrátilec Tomáš Čelůstka, odehrála proti Hanákům první poločas.

Úvodní část byla vyrovnaná, v úvodu hrozili spíše hosté. Rána Macháčka ale skončila vedle a další akce zastavila pozorná zlínská obrana.

Ševci v první půli zakončovali hlavně po standardních situacích, které zahrával obránce Čelůstka. Nejprve pálil Ndiaye, po něm i Dramé, ale obě rány hostující zadáci zblokovali. Slibný pokus Slončíka šel jenom do boční sítě.

Do vedení tak šli ve 36. minutě Hanáci. Po centru kapitána Koudelky z pravé strany míč hlavou do sítě usměrnil nepokrytý Cienciala.

Kouč Vrba po krátké přestávce obměnil jedenáctku, do hry šly především mladíci.

Premiéru v prvním týmu si odbyli Hartman, Hönig či Zábojník, šanci dostal i Švach.

V úvodu druhé půle zahrozil jiný talent Bužek, brankář Prostějova ale skvěle zasáhl a míč vyrazil.

Ševci se dál tlačili do zakončení, většinu akcí ale zastavila obětavá hostující obrana nebo brankář.

Prostějov po změně stran hrozil jenom výjimečně. Hanáci žádný z brejků nedotáhli, trestný kop vytáhl gólman Bachůrek bravurně na roh.

Domácí tým ale zvyšoval tempo, úsilí, narůstající zlínská převaha vyústila ve dvě branky.

Nejprve se v 83. minutě po centru Bartošáka z levé strany hlavou prosadil neobsazený Hrdlička, vzápětí byl v pokutovém území soupeře faulován Kulíšek a sudí Batík ukázal na bílý puntík.

Penaltu s přehledem proměnil Bartošák, jenž ševcům zařídil třetí výhru v přípravě.

Ševci tak zvládli další letní šichtu a po volném víkendu najedou na ligový režim. Herní přípravu zakončí příští sobotu, kdy v generálce na FORTUNA:LIGU doma vyzvu Líšeň. Zápas se na Letné hraje od 10.30 hodin.

Přípravný fotbal –

FC ZLÍN – 1. SK PROSTĚJOV 2:1 (0:1)

Branky: 83. Hrdlička, 88. Bartošák z penalty – 36. Cienciala

Rozhodčí: Batík – Pochylý, Žurovec

Diváci: 200

Zlín 1. poločas: Rakovan – Polášek, Simerský, Kolář, Čelůstka – Hellebrand (32. Didiba) – Fantiš, Tkáč, Slončík, Dramé – Ndiaye.
Zlín 2. poločas: Bachůrek– Hartman, Hönig, Didiba, Bartošák – Kulíšek, Bužek – Hrdlička, Švach, Číž – Zábojník.