Spěšná a Zatloukal zahájili ve Val di Sole další díl SP 13. a 14. místem v XCC

Pomalu, ale jistě se rozjíždí další díl Světového poháru horských kol. Ten hostí italské Val di Sole a jako první se utkaly "třiadvacítky" v short tracku...

Autor: Jan Němec

Jen čtrnáct dnů po světovém poháru v Leogangu se další díl rozjel v italském Val di Sole. Ve čtvrtém závodě sezony SP 2023 dojel český šampion v short tracku Jan Zatloukal (Nutrend Specialized), když v kategorii U23 skončil na 13. pozici. Simona Spěšná (jb Brunex Superior) se mohla radovat ze svého prvního startu v XCC a hned si vyjela 14. místo, což ji v neděli postaví do druhé startovní lajny. Závod vyhráli jezdci týmu LIV / Giant Factory Ronja Blöchlinger ze Švýcarska a Carter Woods z Kanady.

Ronja Blöchinger se celý závod schovávala za Dánkou Pedersen..., až v posledním kole ji předjela a vyhrála čtvrtý ze čtyř závodů SP XCC...

"Já jsem vůbec nepočítala s tím, že bych short track mohla jet. Ráno jsme jeli dvě hodiny trénink na trati a při vyjetí jsem se dívala, kdo startuje v short tracku a byla jsem tam i já. Byla jsem trošku v šoku, nebrala jsem to vážně, protože to je první short track, kterej můžu jet na svěťáku a chtěla jsem si to užít. Je to sice 20 minut totálního šrotu, ale užila jsem si to," popisovala v cíli šťastná Simona Spěšná, která zatím díky svému postavení v žebříčku neměla šanci dostat se do čtyřicítky startujících. Až tady ve Val di Sole mohla loňská mistryně Evropy v této disciplíně mezi juniorkami ukázat, jak jí kontaktní závod sedí.

Simona Spěšná...

"Simče sedí krátký a taktický závodění, když je to loket na loket a může u toho přemýšlet. Vloni to ale bylo mezi juniorkama, uvidíme, jak jí to půjde tady," říkal ještě před startem tatínek - trenér Milan Spěšný, který si malinko dělal hlavu s tím, že Simona dopoledne absolvovala těžký trénink na okruhu. "No, tak si pak hodinku zdřímla a šla na start."

A na startu si nevedla vůbec špatně, už ve druhém ze sedmi kol byla v první dvacítce a prokousávala se dopředu až na finální 14. pozici. "Je to pro mě nepopsatelný, výsledek je dobrej a navíc budu startovat z druhé řady v cross-country. Na neděli se těším a chtěla bych tu zajet nějakej pěknej výsledek," uvedla spokojená Simona Spěšná.

Patricie Srnská si za 24. místo připsala letošní první body v short tracku!

V závodě ještě startovaly další tři české bikerky, které dojely takto: 24. Patricie Srnská (Dukla Praha), 26. Zuzana Šafářová (Rouvy Specialized) a
29. Aneta Novotná (GT Opportunity Brno).

Závod mužů vedla početná skupina favoritů a nerozdělil ji ani prudký kopec nebo část fourcrossové dráhy. Až v posledním osmém kole dokázal Kanaďan Woods svým soupeřům drobet poodjet a náskok udržet až do cíle. Těsně za ním dojeli Luca Martin (FRA, Orbea Factory) a lídr SP XCC Adrien Boichis (FRA, Trinity Racing).

Carter Woods slaví své letošní první vítězství...

Honza Zatloukal sice 10. místo z Leogangu nezopakoval, nicméně ztráta 21 sekund a 13. místo není vůbec špatné a v neděli ho rovněž postaví do druhé řady na startu. "Je to druhá lajna, myslím si, že to je furt dobrý. Nebylo to úplně ono, bolely mě nohy, ale druhá lajna je fajn. Mám tu trať rád, vloni jsem zde získal nejlepší výsledek ve svěťáku, doufám, že zase půjdu nahoru a o pár míst výsledek vylepším."

Honza Zatloukal...

Druhý český jezdec Jan Sáska (Massi) dojel na 32. pozici. "Short track je na mě rychlej, na těch 20 minutách se akorát rozjedu. Je to už lepší, sice ne výsledkově, ale závod od závodu se rozjíždím a je to lepší aspoň pocitově."

1. Ronja Blöchlinger (SUI, Liv Factory) 500 bodů
2. Sofie Heby Pedersen (DEN, Willier Pirelli) 350 b.
3. Noëlle Buri (SUI, Bixs Performance) 310 b.

32. Jan Sáska (Massi) +1:18

1. Adrien Boichis (FRA, Trinity Racing) 430 b.
2. Carter Woods (CAN, Giant Factory) 335 b.
3. Dario Lillo (SUI, Scott Davos) 330 b.

Pokračovat na: Fotogalerie

Seznam stránek článku:

1. Spěšná a Zatloukal zahájili ve Val di Sole další díl SP 13. a 14. místem v XCC
  2. Fotogalerie
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

1. Světový pohárBatten dala v Araxá dabl, Andreassen vyhrál po 4 letech
    Batten dala v Araxá dabl, Andreassen vyhrál po 4 letech
  2. Světový pohárSpecialized dál pokračuje v medailových žních, XCC v Araxá vyhráli Batten a Koretzky
  3. Světový pohárOkruh v Araxá plný skoků, rozhodčí musí krotit
    Okruh v Araxá plný skoků, rozhodčí musí krotit
  4. Světový pohárSvětový pohár v NMnM spustil nový web i přihlášky do doprovodných závodů
    Světový pohár v NMnM spustil nový web i přihlášky do doprovodných závodů
  5. Světový pohárBikový karneval SP pokračuje v Araxa! 2. díl startuje už zítra
    Bikový karneval SP pokračuje v Araxa! 2. díl startuje už zítra
  6. Světový pohárCo ukázal první SP v Mairipora? Nástup nových tváří nebo jen boj o OH?
    Co ukázal první SP v Mairipora? Nástup nových tváří nebo jen boj o OH?