Znak Praha 12 (odkaz na titulní stránku)  Praha 12 - Oficiální web městské části

Ptejte se

Sociální sítě

Vyhledávání

Úspěchy modřanských in-line bruslařů na mistrovství ČR

O víkendu 9.–11. 6. 2023 se konalo na speciální klopené bruslařské dráze v Benátkách nad Jizerou mistrovství ČR v in-line rychlobruslení na dráze. Jedná se o závody od sprintu na 1 kolo (166 m) až po eliminační závody na 10 km. Závody MČR probíhají v kategoriích od kadetů, tedy bruslařů ve věku 13–14 let, až po seniory (19–29 let).
In-line závody

Modřanský oddíl KSBM Praha během toho víkendu vybojoval 13 titulů mistra či mistryně ČR, 11 vicemistrů a 10 bronzových medailí! Medailově nejúspěšnější byla již výsledkově velmi zkušená závodnice Kateřina Kainová, která dokázala vyhrát všechny své závody v hlavní ženské kategorii - 1 kolo, 500 m, 1000 m, ale i vytrvalostní závody na 5 000 m bodovací a 10 000 m vyřazovací závod. Mezi ženami taktéž úspěšně sbírala medaile i Jana Bohumská, taktéž v každém závodě (2 x stříbro a 3 x bronz). V mužské hlavní kategorii dokázal velmi dobře sekundovat modřanský Tomáš Bohumský, který také získal medaili v každém závodě. Tituly vyhrál ve sprinterských distancích na 166 m a 500 m, kde byly k vidění závody v rychlosti vysoko nad 40 km/h. Tomáš Bohumský navíc letos pokořil další milník v kariéře a dostal pozvánku do prestižního mezinárodního týmu Arena Geisingen International, kde trénuje pod několikanásobným mistrem světa Kalonem Dobbinem a s jedněmi z nejlepších bruslařů Evropy. V mužích ještě na medaili z MČR dosáhl Lukáš Přibík v závodě na 1 kolo. Krátké sprinty jsou dlouhodobě jeho nejsilnější doménou.

Dalšími mistry či mistryněmi z Modřan jsou Lukáš Mareš (1 kolo, 500 m, 1000 m), který ve stejném víkendu závodil zároveň i v atletickém přeboru Prahy a kvalifikoval se i v tomto sportu na MČR. Andrea Říhová vyhrála závod na 1 kolo v kategorii dorostenek a brala bronz na 500 m. Juniorka Kateřina Zatloukalová vyhrála závod na 1000 m a získala i stříbro na 1 kolo a bronz na 500 m, Adrian Vajanský pak mezi juniory ovládl sprint na 1 kolo, stříbro bral na 500 m a bronz na kilometrové trati. V kadetech pak naším medailistou byl Vojtěch Vrba, bronzový na trati 5 km eliminačních.

Celkem tak tedy modřanští bruslaři získali 34 medailí z mistrovství ČR, což je více než čtvrtina všech rozdaných medailí v jednotlivých kategoriích a závodech. Máme z toho jako trenéři obrovskou radost, stejně tak i z potvrzené nominace do reprezentace pro nadcházející mistrovství Evropy. To se bude konat v červenci ve Francii a účastnit se ho z našeho oddílu bude hned 7 závodníků.

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci!