Američtí obhájci na úvod Zlatého poháru zachránili v závěru remízu s Jamajkou

foto Americký fotbalista Brandon Vázquez (uprostřed) oslavuje vyrovnávací gól v zápase proti Jamajce na turnaji Severní a Střední Ameriky, 24. června 2023.

Chicago - Američtí obhájci titulu fotbalových šampionů Severní a Střední Ameriky vstoupili do domácího turnaje vydřenou remízou 1:1 s Jamajkou. Dvě minuty před koncem zahajovacího utkání jim v Chicagu zajistil alespoň bod náhradník Brandon Vázquez. Jamajčané vedli od 13. minuty díky gólu Damiona Lowea a po půlhodině hry mohli náskok ještě zvýraznit, ale Leon Bailey neproměnil penaltu za faul.

Výběr USA na turnaji, který se odehraje ve 14 amerických městech a Torontu, startují pod vedením dočasného kouče B.J. Callaghana a v týmu mu chybějí opory působící v Evropě jako Christian Pulisic z Chelsea či Weston McKennie z Juventusu. Američané před dvěma lety vyhráli Zlatý pohár posedmé v historii, nyní usilují o vyrovnání rekordu osminásobných šampionů Mexičanů.

Ve skupinové fázi tým USA prohrál dosud jediný duel. Čtyřiadvacetiletý útočník týmu MLS Cincinanti a debutant v reprezentaci Vázquez odvrátil hrozbu premiérového neúspěchu ve vstupním duelu šest minut po příchodu na hřiště.

Zbylými účastníky skupiny A jsou celky z karibských ostrovů Trinidad a Tobago a Sv. Kryštof a Nevis, jejichž duel je na programu dnes. Šampionátu zóny CONCACAF se účastní 16 mužstev.