• Vlastivědný výlet do Vitic

sobota 27.4 8:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně – sraz před starou radnicí

• Mladfest – hudební festival s výstava ZUŠ, promítáním filmů a trhy

sobota 27.4 9:00 - Mladějovice, tvrz

KUKLE - V pátek 23. a v sobotu 24. června hostil cyklisticko-rybářský areál v Kuklích u Tálína příznivce horských kol. Cyklistický oddíl Cycling team Stevens Cyklošvec Písek pořádal na úpatí krásných Píseckých hor 8. ročník závodů Stevens MTB víkend - Memoriál Jiřího Vinklera, který se jel jako třetí závod pětidílné série mistrovství Jihočeského MTB poháru 2023. V pátek odstartoval cyklo víkend závodem dvojic na 15 kilometrů. Na výborně připravené trati se představilo 33 dvojic. Všichni pojali tento závod jako jakýsi rozjezd a trénink před sobotou, kdy už šlo do tuhého.

V pátečním předkrmu v kategorii muž - muž zvítězili Hula - Černý z Expres CZ - Tufo Team Kolín, kteří se stali i absolutními vítězi. V kategorii rodina zvítězili Šebík - Janeček z Junior cycling projekt team, v kategorii žena - žena H. Kotlínová - K. Rotbauerová z ČEZ cyklo tam Tábor, v kategorii dítě - dítě J. a L. Herinkovi, v kategorii muž - žena Vlasatý - Zárybnická, v kategorii dospělý - dítě L. Hronek - J. Herink.
V sobotu od 10 hodin závodily děti a hned po nich kategorie mládeže a dospělých na tratích 30 a 45 kilometrů.
Ve dvanácti kategoriích se na startovní čáru postavilo celkem 86 dětí a všechny závodily jako o život, ale vyhrát nemohl každý. Ceny přebírali vždy tři nejlepší závodníci, ale originální medaile dostali všichni.
V kategorii dospělých se za krásného letního počasí postavilo na startovní čáru trati dlouhé 45 kilometrů 50 mužů včetně několika odvážných žen. O první dvě příčky se podělili oddílové kolegové z týmu Expres CZ Tufo Team Kolîn - vítěz Robert Hula a druhý Patrik Černý. Třetí dojel Miloš Doubek z týmu Spectrum Bike Racing. Nejlepším závodníkem z Písecka byl celkově čtvrtý a třetí v kategorii 18 - 29 let domácí Tomáš Košťál.
Kratší třicetikilometrovou trať zvolilo 60 cyklistů. Za vítězem Dominikem Kuklou z týmu ADASTRA Cycling Team, druhým Filipem Bursou z LYKO klub Prachatice a třetím Vladislavem Markvartem z týmu MS Bike Academy racing dojel v absolutním pořadí na čtvrtém místě a třetí v kategorii 15 - 18 let Jaroslav Hronek z pořádajícího Cycling team Stevens Cyklošvec Písek.