České olympijské nadaci přispěli běžci i v Mostě. Jejich časy zaslouží uznání
Most

Most – Sto osm běžců přilákal tradiční T-mobile Olympijský běh, který se ve středu v podvečer opět uskutečnil na mostecké Matyldě. Závod pro běžce všech věkových kategorií a nejrůznější výkonnosti v jednotný čas na mnoha místech po celé republice uspořádalo v Mostě město a měl znovu také charitativní účel.

Přihlášení si mohli vybrat ze dvou tratí, kratší na 4,1 kilometru (jedno kolo po asfaltce kolem vody) a delší na 8,2 kilometru (dvě kola). Nejpočetněji byla obsazená kategorie ženy 20 až 39 let.

Tak jako po celé republice se odstartovalo na pokyn ředitele sportovní haly Petra Formánka v 18 hodin. Zúčastnit se mohli i běžci s kočárky či hendikepovaní na vozíčcích. Všem byla k dispozici i šatna a úschovna. Minimální věk závodníka byl 15 let.

2406beh1

Atleti i diváci na Matyldě svou účastí oslavili Olympijský den a účastníci běhu přispěli na konto České olympijské nadace, které šlo z každého startovného 20 korun.

Přes dusné počasí drtivá většina přihlášených a prezentovaných na start také nastoupila. „Docela dobrý čas, na to teplo," libovali si nejlepší závodníci.
„Doběhli jsme včas, ještě nevyfoukli bránu," hodnotili po svém a také spokojeně rekreační běžci.

Nejrychlejším na krátké trati byl Jan Žaloudek (14:19,1), na dlouhé pak Oto Ottenschläger (27:56,8).
Mezi ženami zaběhla 4,1 kilometru nejrychleji Klára Mirvaldová (14:26) a dvojnásobnou trať Jana Fílová (35:28,7).