Ibrahim Traoré opouští Slavii

Se Slavií se loučí ikonický záložník Ibrahim Traoré. Autor možná nejslavnější branky v novodobé historii klubu přestupuje po pěti letech v sešívaném dresu do Plzně. Ibro, děkujeme za všechno!

Záložník z Pobřeží slonoviny přišel do Edenu na hostování ze Zlína v září 2018, v zimní pauze klub využil opci na přestup.

Během pěti let třikrát zvedl nad hlavu trofej pro mistra ligy, třikrát se radoval z triumfu v MOL Cupu. Byl ceněn pro svou obětavost, schopnost nastoupit kdekoliv a na jakýkoliv počet minut.

„Vždycky jsem chtěl do hry dát své maximum. Občas třeba nemáte nejlepší kondici, nemůžete hrát tak dobře. Pak máte dobrou formu a hrajete skvěle. To je prostě fotbalový život. Někdy je to lepší, někdy zase horší. Ale musíte zůstat pozitivní a dávat do toho všechno. Vždycky, když jsem dostal šanci, tak jsem se snažil dělat svou práci nejlépe, jak umím,“ prozradil Ibrahim Traoré v lednu svou mantru pro magazín Poločas.

Nejslavnější moment prožil Traoré 14. března 2019, když v Edenu vítěznou brankou ze 119. minuty vyřadil z Evropské ligy Sevillu a zajistil postup do čtvrtfinále. Byla to noc, na kterou slávisté nikdy nezapomenou. Zážitek na celý život.

„Když mě fanoušci potkali, vždycky o tom začali (smích). Často ten zápas ukazovali na stadionu, takže jsem se pokaždé podíval a vzpomenul si na to. Byl to šílený zápas, zároveň také nádherný. Krásné vzpomínky.“

Evropské jeviště mu svědčilo, napříč soutěžemi skóroval proti Genku, LASKu, Fenerbahce, v prvním čtvrtfinále Evropské konferenční ligy proti Feyenoordu na De Kuip vstřelil vyrovnávací gól na 3:3 v 95. minutě nastavení. S týmem dosáhl celkem na tři evropská čtvrtfinále, probil se do základní skupiny Ligy mistrů. Minuty nasbíral proti Barceloně, Dortmundu i Interu.

Během svého působení v Edenu se tak rodák z Abidžanu zákonitě vypracoval v jednu z tváří klubu. Díky výkonům na hřišti, chování mimo něj. Díky své nekonfliktní povaze, otevřenému srdci, péči, kterou věnoval zahraničním hráčům, kteří do Slavie přicházeli.

I proto se na jeho paži čas od času objevila kapitánská páska.

„Vyhrál jsem tu šest velkých trofejí. Nevím ale, jestli bych o sobě řekl, že jsem legenda. To asi ne (smích). Ale na druhou stranu, ne každý tohle dokázal. Mám na co být pyšný.“

Ibro, děkujeme za všechnu práci, kterou jsi pro Slavii odvedl.