Fotbalisté Skotska si v kvalifikačním zápase mistrovství Evropy poradili s Gruzií 2:0, ale více než výsledkem zaujalo utkání podmáčeným trávníkem. Právě kvůli nezpůsobilému terénu musel být zápas na začátku prvního poločasu na více než 90 minut přerušen.

Glasgow Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Domácí šli do vedení už v 6. minutě, když se prosadil Callum McGregor, ale to bylo na dlouhou dobu vše. Krátce poté totiž rozhodčí musel utkání v Hampden Parku kvůli podmáčenému trávníku přerušit a nečekaná pauza nakonec trvala více než 90 minut.

Na začátku druhé půle zvýšil Scott McTominay, v nastavení neproměnil pokutový kop Gruzie Kvicha Kvaracchelija a konečné skóre tak zůstalo 2:0.

„Myslím, že ty podmínky, okolnosti a všechno to čekání kolem... než budu gratulovat hráčům, musím ocenit fanoušky. Bylo by pro ně snadné, kdyby se prostě sbalili a odešli domů, ale oni zůstali, zpívali a podíleli se na celkové atmosféře pokaždé, když jsme se šli rozcvičit. Byli naprosto úžasní, dávám jim deset z deseti bodů, zatímco svým svěřencům bych dal devět z deseti, protože tam byla ta penalta na konci a mohla nás hodně znervóznit,“ komentoval pro BBC nejen podmínky, ale i diváckou podporu a výkon svého týmu trenér Skotska Steve Clarke.

Skotsko průběžně vede neúplnou tabulku skupiny A o osm bodů před Gruzií, Norskem, Španělskem a Kyprem.

mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít