Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Karel Berger spokojený po závodě Coppa Paolino Teodori

Minulý víkend jsem se s naším služebním vozidlem zúčastnil fantastického závodu Coppa Paolino Teodori. Italští pořadatelé odvedli skvělou práci, konkurence byla co do počtu i kvality vysoká.

Přejímky, tréninky proběhly na pohodu, ty nejhorší okamžiky na nás čekaly na neděli. Po startu do první závodní jízdy mi vypadl konektor ukazatele zařazené rychlosti a já mnoho zatáček jel na nevhodnou rychlost. V cíli na tabuli svítilo 2.39 a já si nahlas nadával. Jindřich Pluhař mě chvilku na to chválil, že mám dobrý čas..... Těch 2.39 svítilo i jemu, bylo to zaseknuté. Zajel jsem 2.36, ale přesto jsem nebyl spokojený.

Kluci z italského mistráku jeli rychle. Start do druhé závodní byl několikrát odložen po mnoha haváriích. Při poskakování mě náhle zůstal vyšší volnoběh, a nakonec mě zůstal plynový pedál úplně na podlaze. Nastalo zděšení, tři auta na startu před mým, vyskakuji z auta, zadní kapota letí dolu, ale u motoru to nebylo. Znovu jsem skočil do auta a snažil se pedál přivést do funkčního stavu.
Nešlo to, už jsem myslel na odstoupení. Napadlo mě, za námi stoji Cassibba team, posílám tam Romana Krejčí pro WDčko. Když ho Roman donesl, prostříkal jsem pedál, samozřejmě i třicet centimetrů vše okolo a ono to začalo chodil.

Petra Bergerová mě ještě řekla, že jsem tou situací tak napumpovaný, že to bude dobrý čas. A byl. Zajel jsem o tři sekundy rychleji. Noha mě po podlaze lítala jak na ledu, po rovinkách na brzdách jsem raději brzdil trochu dříve, co kdyby plynový pedál zůstal na podlaze. Dokonce jsem po projetí cílem opět nevěřil časomíře, vždyť už minule byla zaseklá. Naštěstí to byla pravda. Udělali jsme dobrý výsledek, pobrali nějaký bod do Mistrovství Evropy. Ve třídě z povinnosti první, v SC 9.místo a absolutně v Evropě 16.místo.

Moc děkuji Samuele Cassibba a Giovanni Cassibba za pomoc. Navázali jsme v Itálii spoustu nových přátelství.