• Vernisáž výstavy kuriozit k 120. výročí založení muzea

středa 1.5 16:00 - Muzeum, Vodňany

• Výstava historických hraček

středa 1.5 9:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně

SMETANOVA LHOTA - V neděli 18. června bylo hřiště ve Smetanově Lhotě posledním, kde se na Písecku hrálo závěrečné utkání fotbalové sezony 2022/2023. A bylo to utkání ne ledajaké. V rámci 14. kola okresního přeboru se v sousedském derby utkala mužstva z druhé poloviny tabulky. Desátá Smetanka měla 33 bodů, o příčku a dva body lépe na tom byly Mirotice. V utkání dvou poločasů, kdy v prvním byli lepší domácí a ve druhém naopak hosté, o gól vyhrála Smetanova Lhota, soupeře o bod přeskočila a pořadí v tabulce si oba týmy prohodily.

AFK Smetanova Lhota - TJ Mirotice 3:2 (3:1)
Branky: 7. a 11. Jan Koller, 14. Brabec - 38. Hosperger, 60. Kučera
Rozhodčí: Brodský Ondřej - Štěrba Zdeněk, Štěpka Vojtěch. ŽK: 2:1. Diváků: 117
Smetanova Lhota: Zájeda - Vokatý, S. Vlk, R. Vlk, Rejlek, Brabec, Hrneček, Kalianko, Klíma, Novák, Jan Koller. Náhradníci: Vančura, Kálal, Klíma
Mirotice: Petr Texler - Uhlíř, Procházka, Řepka, Filaus, Horký, Hřebejk, Hosperger, Korda, Mikšíček, Hosperger. Náhradníci: Kučera

Domácí vstoupili do derby, které se těšilo velké divácké pozornosti, přímo raketově. Po rohovém kopu Stanislava Vlka rozvlnil síť mirotické branky netradičně nohou Jan Koller. Za čtyři minuty něco podobného zopakoval a Smetanova Lhota vedla 2:0. Historicky nejlepšího střelce české fotbalové reprezentace Jana Kollera evidentně trápilo zranění, které mu bránilo v rychlejším pohybu. Jasně rozdílovému hráči však nezabránilo ve velkém přehledu, když přesnou přihrávkou vyslal do brejku Adama Brabce, který si poradil s hostujícím gólmanem Petrem Texlerem, domácí vedli po čtvrthodině hry 3:0 a vypadalo to na mirotický debakl. Mladíci v dresu hostí se však nevzdávali a za záchrannou brzdu zatáhl pár minut před přestávkou Tomáš Hosperger. Na hranici velkého vápna se zbavil několika hráčů soupeře a levou nohou poslal míč přesně k tyči branky Oldřicha Zájedy.
Do druhého poločasu vstoupili hosté mnohem lépe než do prvního a častěji se hrálo na domácí polovině. Po hodině hry po centru z pravé strany lízl ve vápně míč hlavou Adam Kučera, hosté snížili na 3:2 a zase bylo o co hrát. V dalším průběhu hry už domácí Zájeda ani dobře chytající hostující Texler míč za svá záda nepustili a tři body v posledním utkání sezony zůstaly ve Smetanově Lhotě.