Čeští fotbalisté slaví povinnou výhru na Faerských ostrovech. Černý vstřelil dva výstavní góly

Čeští fotbalisté zvítězili na Faerských ostrovech 3:0 a bodovali i ve třetím kvalifikačním utkání o postup na mistrovství Evropy 2024 v Německu. V prvním poločase skórovali Ladislav Krejčí mladší a Václav Černý, který po změně stran dalším gólem stanovil konečný výsledek.

Tórshavn (Aktualizováno: 22:58 17. 6. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Černý se proti Faerským ostrovům prosadil dvakrát

Václav Černý se proti Faerským ostrovům prosadil dvakrát | Foto: Pavel Paprskář | Zdroj: ČTK

Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého napravili dojem z březnového bezbrankového utkání v Moldavsku, předtím v úvodu kvalifikace porazili doma Polsko 3:1. Právě před ním a Albánií vedou skupinu E o čtyři body, obě mužstva ale odehrála o zápas méně.

Trenér Šilhavý zvolil rozestavení se čtyřmi obránci, v brance opět nastoupil Pavlenka. V záložní řadě dostali prostor nejlepší ligový střelec Jurečka nebo Černý, post hrotového útočníka obsadil Kuchta.

‚Když s Českem neuhrajeme dobrý výsledek, fanoušci budou zklamaní.‘ Fotbal na Faerských ostrovech roste

Číst článek

Češi začali utkání, hrané na umělé trávě, velmi aktivně. Už ve druhé minutě hlavičkoval Hložek vedle branky. Gólu se hosté dočkali po čtvrthodině hry. Po nakrátko rozehraném rohu Hložkův tečovaný centr na zadní tyč dopravil do sítě hlavou Krejčí. Kapitán Sparty se trefil i ve druhém kvalifikačním duelu, do něhož nastoupil.

Šilhavého výběr měl nadále souboj pod kontrolou. V závěru úvodního dějství Černý výstavní střelou zpoza vápna zařídil národnímu týmu dvoubrankové vedení. Pětadvacetiletý záložník, který má podle médií namířeno z Twente Enschede do bundesligového Wolfsburgu, dal třetí reprezentační gól.

Druhý poločas

Krátce po pauze Černý zachytil špatnou Andreasenovu přihrávku a nahrál Kuchtovi, ten však přízemní ranou zakončil vedle. Útočník Sparty se neprosadil později ani hlavou po centru Davida Juráska, míč vytáhl nad břevno gólman Gestsson.

V 69. minutě vedle Provoda naskočil do hry i jeho nový spoluhráč ze Slavie Chytil, jenž loni v listopadu v přípravném duelu s Faeřany nasázel při reprezentačním debutu hattrick.

V 75. minutě se Černý opět prosadil povedenou ranou k tyči. V reprezentaci dal poprvé dvě branky v jednom utkání, čímž zdvojnásobil svou dosavadní střeleckou bilanci. Za dalších pět minut se Černý dostal opět k zakončení, jenže hattrick mu kvůli prudké ráně nad nevyšel.

Vzápětí přišel na hřiště debutant Matoušek a Michal Sadílek, jehož v závěru utkání doplnil i bratr Lukáš, který si rovněž připsal premiéru v reprezentačním A-týmu. Sadílkové nastoupili v české reprezentaci jako první sourozenecká dvojice od bratrů Hubníkových, kteří spolu hráli v roce 2011.

Národní tým se v úterý ještě představí v přípravném duelu na hřišti Černé Hory.

Kvalifikace mistrovství Evropy 2024 ve fotbale - skupina E:

Faerské ostrovy - Česko 0:3 (0:2)
Branky: 44. a 75. Černý, 15. Ladislav Krejčí II. Rozhodčí: Kardesler - Ögel, Ozay - Bitigen (video, všichni Tur.). ŽK: G. Sörensen (Faerské ostrovy).
Sestavy:
Faerské ostrovy: Gestsson - G. Sörensen (83. H. Agnarsson), Faerö, Vatnsdal, G. Vatnhamar, Davidsen - Bjartalíd (58. H. Sörensen), Jönsen, Andreasen (83. Baldvinsson), S. Vatnhamar (84. Radosavljevic) - Knudsen (58. Edmundsson). Trenér: Ericson.
Česko: Pavlenka - Coufal, Holeš, Ladislav Krejčí II, D. Jurásek - Souček, Král (90. L. Sadílek) - Černý (81. M. Sadílek), Hložek (69. Provod), Jurečka (81. Matoušek) - Kuchta (69. Chytil). Trenér: Šilhavý.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít