• Výstava historických hraček

středa 1.5 9:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně

Závodníci Rouvy Specialized sbírali body ve Švýcarsku

Autor: Radek Kašík

ŠVÝCARSKO - Ve švýcarském středisku Lenzerheide se jel další závod světového poháru horských kol. Závodníci z týmu Rouvy Specialized si svými výsledky připsali další plusové body do mezinárodního žebříčku.

Ve čtvrtečním shortracku obsadila Zuzana Šafářová po pádu 31. místo, což nebylo úplně podle jejích představ. V nedělním závodě XCO už jela ona i Nela Viktorová bez chyby a dosáhly zatím svého letošního maxima. Nela Viktorová dojela na vynikajícím 28. místě a Zuzana Šafářová byla v cíli 30. Obě cyklistky si tímto výkonem řekly o nominaci na mistrovství Evropy MTB.
Jan Vastl mezi elitními muži dojel na solidním bodovaném 54. místě. Nevypadá to na první pohled jako světový výsledek, ale Jan Vastl se pomalu vrací zpátky na pozice, které měl před dvěma lety. V loňské sezoně měl prakticky výsledkový výpadek kvůli nemocem a zraněním.
Už další víkend čeká tým Rouvy Specialized závod světového poháru v Rakouském Leogangu.