MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

České kanoe se v Tacenu do finále nedostaly, vyhráli Liliková a Božič

Prvenství na Světovém poháru ve vodním slalomu v Tacenu berou německá kanoistka Elena Liliková a domácí Luka Božič. Češky ani Češi se do finále neprobojovali. Třináctá skončila Martina Satková, osmnáctá Eva Říhová a dvaadvacátá Jana Matulková. Jiří Prskavec byl v semifinále dvanáctý, Vojtěch Heger patnáctý a Martin Kratochvíl šestadvacátý. Přímý přenos soutěží K1 mužů a žen vysílá ČT sport a ČT sport Plus v sobotu od 11:30.

Olympijský vítěz na kajaku Prskavec ve své doplňkové disciplíně zůstal bez finále poprvé v sezoně. V Augsburgu překvapil třetím místem a minulý týden v Praze-Troji byl devátý. Semifinále sice absolvoval bez dotyku branky, ale o 7,21 sekundy pomaleji než nejrychlejší domácí Benjamin Savšek. K postupové desáté pozici chyběla české hvězdě sekunda.

"Škoda, že mě to kouslo za pravou protivodou za dvanáctkou, kde jsem trochu zapadl za pádlem. A dole jsem měl asi blbě naplánované přehození, měl jsem si přehodit už před dvacítkou, abych měl kratší dojezd do levé protivody. Ale tím se člověk učí. Jinak si myslím, že mi jízda vyšla. Pořád nemůžu chtít brát finále, když jsem teprve začal," uvedl Prskavec, jenž letos na kanoi na mezinárodní scéně debutuje.

Kajak s nadějnými vyhlídkami

Kvalifikací kajakářů a kajakářek prošlo pět ze šesti českých reprezentantů. Na úspěch z pražské Troji mohou navázat Prskavec i Vít Přindiš, kteří brali před týdnem zlato a stříbro, Jakub Krejčí se tentokráte blýskl dokonce druhým časem v první jízdě.

Úřadující mistr světa Přindiš v ní obsadil osmé místo, olympijský vítěz Prskavec napravil zaváhání i padesátisekundovou penalizaci ve druhé jízdě. Čtyřicet kajakářů má semifinále v sobotu.

Vojtová obsadila v kvalifikaci kajakářek sedmé místo, Martina Satková využila druhou šanci a Lucie Nesnídalová byla první nepostupující.

SP ve vodním slalomu v Tacenu – C1:

Muži: 1. Božič (Slovin.) 90,29 (0 tr. sekund), 2. Lokken (USA) -1,14 (0), 3. Savšek (Slovin.) -2,85 (2), ...v semifinále 12. Prskavec, 15. Heger, 26. Kratochvíl (všichni ČR).

Průběžné pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Savšek 150, 2. Beňuš (SR) 148, 3. Božič 123, 4. Prskavec 117, ...8. Chaloupka 86, 29. Rohan 36, 40. Heger 28, 49. Kratochvíl (všichni ČR) 13.

Ženy: 1. Liliková (Něm.) 101,97 (0), 2. Usová (Ukr.) -3,30 (2), 3. Hočevarová (Slovin.) -6,03 (0), ...v semifinále 13. M. Satková, 18. Říhová, 22. Matulková (všechny ČR).

Průběžné pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Foxová (Austr.) 154, 2. Liliková 148, 3. Usová 115, ...11. Kneblová 78, 12. Fišerová 77, 17. M. Satková 66, 22. G. Satková 50, 36. Říhová 25, 42. Matulková (všechny ČR) 21.