Poslední závod letošního ročníku Prajzsko-opavské běžecké ligy přilákal v nedělním dopoledni necelou třístovku závodníků do Kravař na Prajzske. Konal se zde již 39. ročník Běhu Zámeckým parkem a bojovalo se tak o poslední body do poháru. Na všechny závodníky tak opět čekaly tři rovinaté okruhy v nádherném prostředí Zámeckého parku o celkové délce 8,5 km.

Opět byly také připraveny závody pro ty nejmenší, a to na 150 m a 300 m. Žactvo už absolvovalo okruh parkem o délce 1,8 km, kterým nejrychleji proběhli Oliwia Witek SKI Team Wodzislaw Slaski (6:41) a Robin Thiemel (6:50). Stříbrní skončili Martyna Pietroszek SKI Team Wodzislaw Slaski (6:47) a Petr Gratza MFK Kravaře (6:55) a bronz brali Michal Krzák Zahradkáři Krnov (6:59) a Amelia Panlus SKI Team Wodzislaw Slaski (6:59).

O desáté hodině dopolední za příjemného polojasného počasí odstartovali od brány fotbalového hřiště účastníci hlavního závodu. Hned od začátku šel suverénně do vedení borec z AK Asics Kroměříž Tomáš Blaha a opět nenašel žádného přemožitele a v čase 29:03 zvítězil. Druhou příčku po celou dobu závodu držel Martin Prokša TJ Sokol Opava (30:40), toho se však ke konci snažil zdolat Polský borec Robert Antczak Easy Run Raciborz (30:44), ale už se mu to nepodařilo a bral bronz.

Mezi ženami opět s přehledem zvítězila Markéta Kašná TJ Jäkl Karviná (35:25), která v letošním ročníku POBLu ve všech závodech, co nastoupila, zvítězila. To o druhé a třetí místo byl boj mezi trojicí Marie Vybíralová AO Kobeřice, Hana Mruzková a Hana Legerská AK SSK Vítkovice. Z této trojice nejprve odpadla Legerská a do závěrečných metrů tak zbylo nejvíce sil dnes druhé Vybíralové (36:26) a třetí doběhla Mruzková (36:34).

V cíli na každého závodníka čekal vynikající koláč od Peterků a pivko a děti si pochutnaly na zákusku. Každé dítě navíc obdrželo medaili. Na závěr proběhlo vyhlášení výsledků a pro všechny oceněné byly připraveny hodnotné ceny. Letošní ročník Prajzsko-opavské běžecké ligy tak dospěl ke zdárnému konci a má už své vítěze, a to Michala Bubu MK Seitl Ostrava a Markétu Kašnou TJ Jäkl Karviná.