sobota 18.5 19:00 - Kostel sv. Prokopa, Strakonice

• Šperkařský workshop

sobota 18.5 9:00 - Hospoda Na Nové, Volyně

Fotbalisté Prachatic padají, Čkyně si s Újezdem zastřílela

Autor: Pavel Pubal

PRACHATICKO – Fotbalisté Prachatic se po sezoně rozloučí s krajským přeborem. Tatran prohrál v Milevsku a na předposlední Jankov, který urval remízu s Jindřichovým Hradcem, má ztrátu čtyři body. V A třídě slavila Čkyně, která deklasovala Kamenný Újezd. Strunkovice pak těsně vyzrály na Netolice, bod s Kaplicí bral Vimperk. Naopak Lhenice schytaly debakl od lídra z Roudného.

Fotbalisté Prachatic padli v Milevsku a krajský přebor nezachrání

MILEVSKO – Poslední naděje vyhasly. Fotbalisté Prachatic po prohře s Milevskem a remíze Jankova s Jindřichovým Hradcem krajský přebor pro příští sezonu neudrží. V neděli 11. června viděli diváci v Milevsku pouze jednu branku. Domácí už v desáté minutě poslal do vedení Viktor Přibyl. Netradičně na umělce si Tatran moc příležitostí nevypracoval a tak všechny body zůstaly domácím.

Asistent trenéra Josef Hopfinger: ,,Nikdy jsem se nevymlouval na marodku, která zasahovala do sestavy, ale tentokrát již to byl extrém. Kromě pěti zraněných chyběl z pracovních důvodů náš na jaře nejlepší hráč David Kováč. Navíc se po dvaceti minutách zranil kapitán Jirka Pravda. Dík všem, kteří to vzali za ně, jak hráči na pomezí áčka a béčka, tak i dorostenci. Odvedli to, na co měli, ale proti Milevsku jsme tentokrát neměli ani na bod. Soupeř byl lepším týmem a zaslouženě zvítězil."

FC ZVVZ Milevsko – FK Tatran Prachatice 1:0 (1:0)
Branka: 10. Přibyl
Rozhodčí: Lepič – Smola, Hrušková. ŽK: 1:1 (Pich – Luňáček). Diváků: 200
Milevsko: Lalák – Pich, Vakoč, Marvan, M. Málek – Bártík (88. Imbr), Souček – Přibyl (83. Süsmilich), Petřík (75. O. Kosobud), Kotrba – Hadáček
Prachatice: Hopfinger – Jar. Rauscher, Legdan, Luňáček, Pravda (22. Řezník) – Jakub Rauscher, Král, Miesbauer – Kovář (60. Toušek), Fürbach (70. Brom), Makoš

Výsledky 30. kola: Protivín - Semice 0:2 (0:0), Táborsko B – Týn nad Vlt. 7:3 (2:1), Olešník - Trhové Sviny 4:2 (1:2), Rudolfov - Hluboká n. Vltavou 3:2 (2:1), Jankov - J. Hradec 1:1 (0:0), Strakonice - Třeboň 0:5 (0:2), Dražice - Osek 3:2 (2:0), Milevsko - Prachatice 1:0 (1:0)

Program 16. kola: Pátek 16. června 18.00 Hluboká n. Vltavou – Táborsko B. Sobota 17. června 10.00 Osek – Milevsko, 10.30 J. Hradec – Olešník, 13.30 Semice – Dražice, 15.00 Trhové Sviny – Protivín, Týn nad Vlt. – Třeboň, 17.00 Strakonice – Jankov, Prachatice - Rudolfov

V souboji Vimperka s Kaplicí se body dělily

VIMPERK – Los předposledního kola A třídy proti sobě svedl sousední týmy v tabulce Vimperk a Kaplici. Pátí hosté měli na Šumavan náskok čtyř bodů a stejný rozdíl mezi mužstvy zůstal i po vzájemném zápase. Domácí poslal v 25. minutě do vedení Václav Chvosta, který se vrátil do sestavy po delším zranění. Radost Vimperka ale trvala jen chvíli. Za Spartak vzápětí po rohovém kopu mířil přesně Josef Gondek. Další branky už nepadly a týmy se rozešly smírně 1:1. V posledním kole Šumavan zajíždí do Mirovic, Kaplice se představí ve Lhenicích.

Šumavan Vimperk - Kaplice 1:1 (1:1)
Branky: 25. Chvosta – 28. Gondek
Vimperk: Jakub Formánek - Jan Formánek, Pospíchal, Kliment, Čech - Vintr, Uhlík, Vojta, Novotný (79. Juřík), Málek (85. Pineau) - Chvosta (64. Kubačka)
Kaplice: F. Říha – Gondek, Kuchař, Divoký, Daniel, Pulec, Gutheis, Pastier (35. Smolen), Svoboda (69. O. Říha), Pál, Vaniš

Komentář trenéra Vimperku Lukáše Sýse: ,,Poslední domácí utkání jsme odehráli proti Kaplici. Do sestavy se po dlouhém zranění, které si přivodil při posledním přípravném utkání v zimní přípravě, vrátil Vašek Chvosta. Konečně jsme si zkusili, jaké je to hrát s hrotovým útočníkem. Klobouk dolu před Vaškem, který odehrál výborné utkání a svůj výkon podtrhl vstřeleným gólem, kdy po krásné akci zakončil hlavou a vedli jsme ve 25. minutě 1:0. Bohužel pro nás po rohovém kopu Kaplice srovnala na 1:1 hned o pár minut později. Do konce utkání si oba týmy vytvořily ještě pár šancí, ale oba gólmani vše vychytali a tak utkání skončilo spravedlivou remízou 1:1. V prvním poločase se hrálo pohledné utkání z obou stran. Ve druhém poločase bylo vidět, že hráčům dochází síly a tak už k vidění tak pohledný fotbal nebyl. V utkání, ve kterém o nic nešlo, hrály oba týmy na pohodu a pro nás to byla alespoň slabá náplast na debakl z minulého týdne. Kluky chci pochválit, protože mi opět ukázali, že fotbal hrát umí a i přesto, že máme tak mladý tým, tak se dokážeme srovnávat i s tak zkušenými týmy jako je Kaplice. Rád bych vyzdvihl výkon třech našich hráčů brankáře Jakuba Formánka, obránce Adama Klimenta a útočníka Václava Chvosty, kteří v mých očích odehráli o stupínek lepší utkání než ostatní kluci, kteří taky podali velmi dobrý výkon. Za týden zajíždíme do Mirovic a pak již zasloužený odpočinek a hlavně dokopná, kterou si zajisté všichni užijeme."

Čkyně nadělila Kamennému Újezdu bůra

ČKYNĚ – Ve velkém stylu se s domácím prostředím rozloučili fotbalisté Čkyně. Svěřenci trenéra Jana Děda v sobotu hostili Kamenný Újezd, na který měli v tabulce náskok čtyř bodů. Už v 5. minutě poslal domácí do vedení Josef Fiedler. Pak si vzal střelecké slovo Gustav Bujok, který do 62. minuty stihl svému soupeři nasázet hattrick. Vysokou výhru domácích pak pečetil Michal Mikeš.

SK Čkyně – TJ Sokol Kamenný Újezd 5:0 (3:0)
Branky: 35., 45. a 62. Bujok, 5. Fiedler, 83. Mikeš
Čkyně: Drnek – Červený (75. Novotný), L. Chalupa, M. Chalupa, Mikeš, Kralik (61. Klose), Pešl, Bujok, M. Schettini (61. S. Schettini), Fiedler, Král (76. Děd)
Kamenný Újezd: Soukup – Petkov (51. Voloshynenko), Havlíček, Černý, Špát, Prokop (46. Zakharchuk), Rezek, Kuryliuk, Sládek, Rožboud, Sadloň

Vedoucí mužstva Čkyně Patrik Krull: ,,Poslední domácí utkání této sezony se nám podařilo a sezonu nakonec asi budeme hodnotit spíše v pozitivech. Trenér Honza Děd byl na cvičení a tak jsem měl na starost utkání s Gustou Bujokem, pokud Honza za týden vyhraje v Roudném, může se s klidem ke kormidlu vrátit. K samotnému utkání, chytli jsme začátek a od 5. minuty jsme vedli, když se rychle prosadil po ose Král - Pešl - Fiedler poslední jmenovaný. Po půl hodině přidal další gól Bujok, který nakonec zkompletoval hattrick. Skóre uzavřela sváteční puška Michal Mikeš, gól ale stál za to, málem protrhl síť a v neděli pak chodil na zápase béčka jako páv. V celém utkání jsme byli lepším týmem, více drželi míč, kombinovali, postupně se dostávali do šancí, byl to jeden z našich lepších letošních výkonů. Po zásluze jsme zvítězili. Za týden nás čeká slušná šichta v Roudném, budeme se snažit se dobře naladit na dokopnou, zahrát si s roudenskou mašinou, která nemá v této soutěži co dělat, dobrý fotbal a důstojně zakončit sezonu, ve které neskončíme hůře než na sedmém místě. Zdravím náš fanklub, se kterým jsem prohrál předseznoní sázku a tímto si je dovolím pozvat na poslední utkání v Roudném a následnou dokopnou u nás na hřišti."

Lhenice neměly s Roudným nárok

LHENICE – Předposlední zápas sezony sehrály Lhenice doma proti Roudnému. Nejlepší celek jara se ujal vedení po čtvrt hodině. Do konce poločasu uštědřil Lhenicím bůra a ve své produktivitě pokračoval i po přestávce. Do sítě domácích přidal další tři kousky a odvezl vysokou výhru 0:8.

SK Lhenice – Malše Roudné 0:8 (0:5)
Branky: 20. a 34. Míka, 25. a 43. Kadlec, 73. a 87. Benda, 16. Goretki, 58. P. Cepák
Lhenice: Dvořák – Jirkovský, David Kiš, Tůma, Janošťák, Máčl (68. Trojan), Fišer, Beran, Jedlička, Prenner, Vincik
Roudné: Havlíček – Goretki, Šrámek, P. Cepák, Kadlec, Vlk (59. Benda), Míka, Vogl (53. Skála), D. Cepák, Wohlgemuth (62. Zach), Malý (12. Pazourek)

Strunkovice těsně porazily poslední Netolice

STRUNKOVICE NAD BLANICÍ – Po mirovické výhře s Blatnou bylo jasné, že Strunkovice zůstanou na třetí pozici a do krajského přeboru nepostoupí. V neděli Blaník hostil poslední Netolice, které mají naopak jistotu sestupu do B třídy. V první půli diváci žádnou branky neviděli. Po vyloučení Adama Kadlece navíc domácí od 54. minuty dohrávali v deseti. I přesto šli do vedení, když v 57. minutě mířil přesně Tomáš Koloušek. Hostům se ale v73. minutě podařilo srovnat Pavlem Fuxem. I tak nakonec všechny body zůstaly domácím. Devět minut před koncem se prosadil Roman Žurek. Poslední minuta ještě přinesla dvě červené karty – na každé straně jednu. Po druhé žluté za faul musel dříve ze hřiště domácí Václav Páník. Na druhé straně za hrubé nesportovní chování viděl rovnou červenou Jiří Urban.

TJ Blaník Strunkovice – 1. FC Netolice 2:1 (0:0)
Branky: 57. Koloušek, 81. R. Žurek – 73. Fux
Strunkovice: A. Kašpar – R. Kašpar, Kadlec, Pravda, Koloušek, R. Žurek, Hovorka, Pícha, Honomichl (73. Vojtíšek), Nosek, Páník
Netolice: Varyš – Dzhuravets (68. Novák), Pivoňka, Plojhar, Fišer (53. Jech), Urban, Malík (73. Královský), Fux, Lukáš, Andres, Raušer (84. Ryneš)

1. A třída, skupina A
Výsledky 26. kola: Strunkovice - Netolice 2:1 (0:0), Čkyně - Kamenný Újezd 5:0 (3:0), Vimperk - Kaplice 1:1 (1:1), Lhenice - Roudné 0:8 (0:5), Dolní Dvořiště - Vodňany 2:4 (2:2), Mirovice - Blatná 4:1 (2:0), Nová Ves - Planá u ČB 3:3 (2:1)

Program 14. kola: Pátek 16. června 18.00 Mirovice – Vimperk. Sobota 17. června 10.15 Planá u ČB – Blatná, 13.30 Lhenice – Kaplice, Roudné – Čkyně, Kamenný Újezd – Strunkovice, 17.00 Netolice - Dolní Dvořiště, Vodňany - Nová Ves

Vacov – Husinec 8:1 (4:1)
Branky: 75. a 87. Zitta (2 penalty), 33. a 64. Bujok, 55., 28. Ketzer, 35. Hozman, 42. Novotný (vlastní)
Střelské Hoštice – Bělčice 0:4 (0:1)
Sedlice – Chelčice 3:1 (1:0)
Sousedovice – Cehnice 4:0 (2:0)

Program 14. kola: Sobota 17. června 10.15 Prachatice B – Sousedovice, 17.00 Dražejov – Sedlice, Bělčice – Volyně, Husinec – Bavorov. Neděle 18. června 15.00 Vlachovo Březí – Strakonice B, Cehnice - Stř.Hoštice, 16.00 Chelčice – Vacov

Okresní přebor
Výsledky 21. kola: Čkyně B - Volary 2:0 (0:0), Vacov B - Vitějovice 5:5 (2:2), Nebahovy - Stachy 1:0 (1:0)
Výsledek dohrávky 13. kola: Šumavské Hoštice - Volary 1:5 (0:2)