neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

V derby mezi Krumlovem a Soběslaví se body dělily

ČESKÝ KRUMLOV – V pátek 26. května odehráli fotbalisté Českého Krumlova předposlední domácí utkání. V rámci 28. kola Divize A přivítali Soběslav, která měla v tabulce o čtrnáct bodů více, a patřilo jí druhé místo. V prvním poločase jihočeského derby byli o něco aktivnější domácí, diváci ale čekali na gól marně. Po změně stran se dostala více do hry Soběslav. Závěr zápasu pak přinesl dvě branky, jednu na každé straně a týmy si body rozdělily. Poslední minuty Slavoj kvůli vyloučení Zdeňka Kuny dohrával v deseti. I v početní nevýhodě dokázal vyrovnat.

FK Slavoj Český Krumlov – TJ Spartak Soběslav 1:1 (0:0)
Branky: 86. Kolář – 79. Kutner
Rozhodčí: Janíček – Havlík, Eibl. ČK: 1:0 (82. Kuna). ŽK: 4:2 (Svoboda, Kolář, Růžička, Matuška – Kutner, Vaněk). Diváků: 185
Český Krumlov: Beránek – Svoboda, Kuna, Strapek (66. Vaněk), Kabele, Novák, Trmal, Kolář, Vávra (75. Vonášek), Růžička (66. Parakhnenko), Matuška
Soběslav: Čevenec – Hoffmann, Boucník, Kubart, Boháč, Kutner, F. Vaněk, Dumborvský, Hájek (61. Mazouch, 84. Hromada), Bouchal (61. D. Vaněk), Větrovský

Skóre se poprvé měnilo až v 79. minutě a bylo to na straně hostí. Aleš Kutner dostal přihrávku od Filipa Vaňka a střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre – 0:1. Hned vzápětí přišel pro domácí další šok. Předčasně do sprch musel Zdeněk Kuna a Slavoj měl ve zbytku zápasu o jednoho hráče méně. I tak se ale Českému Krumlovu podařilo srovnat. Čtyři minuty před koncem se po rohovém kopu prosadil Roman Kolář – 1:1.