SESTŘIH: Teplice - Brno 1:1. Hosté jsou poslední, hrozí pád. Srovnal Fila

1
Video se připravuje ...
První Čech, který prorazil Nadalovu antukovou auru: Lehečkův úžasný večer
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel

Přímý sestup visí ve vzduchu. Brno na trávníku Teplic ve 4. kole skupiny o záchranu ve FORTUNA:LIZE uhrálo pouze remízu 1:1, Zlín je rázem v tabulce před Zbrojovkou. Za tu sice v 17. minutě otevřel skóre Jiří Texl, jenže po přestávce využil volnou ránu teplický střelec Daniel Fila. Zbrojovka už nemá kam uhnout, v závěrečném kole bude muset v přímém souboji porazit Zlín. Přivítá ho na domácím hřišti. Nejzajímavější VIDEA z utkání v Teplicích sledujte na iSport.cz.

Fotbalisté Brna ve čtvrtém kole ligové nadstavby ve skupině o záchranu remizovali 1:1 v Teplicích a po vítězství Zlína nad Ostravou se propadli na poslední místo tabulky. Zbrojovka vedla od 17. minuty po gólu Jiřího Texla, v 58. minutě ale srovnal Daniel Fila. I čtvrtý vzájemný duel v sezoně skončil po 90 minutách remízou.

Brno bodovalo v lize po čtyřech prohrách, přesto má před nedělním závěrečným kolem nejhorší výchozí pozici. Svěřenci trenéra Martina Haška ztrácejí na předposlední Zlín bod a v přímém souboji o odvrácení sestupu potřebují doma „Ševce“ porazit, jinak je čeká pád do druhé ligy. Tepličtí ve třetím domácím utkání v nadstavbě poprvé ztratili, už před zápasem ale měli jistotu záchrany. V tabulce zůstali třináctí.

Trenér Hašek překvapivě nenasadil brankářskou jedničku Berkovce a poprvé v ligové sezoně dal příležitost Hrubému. Osmatřicetiletý gólman Zbrojovky nastoupil v nejvyšší soutěži po více než 14 měsících, naposledy chytal vloni v březnu ještě za Jablonec proti Českým Budějovicím. Dnes si odbyl ligový debut za klub, ve kterém vyrůstal.

V prvním poločase neměl Hrubý příliš práce, ačkoliv Tepličtí vstoupili do utkání aktivně. Nebezpeční byli ale pouze hosté. V páté minutě brankář Mucha riskantně vyběhl proti Allimu, jehož střelu vykopl až na poslední chvíli skluzem.

V 17. minutě už se nigerijský útočník mohl se spoluhráči radovat. Po rohovém kopu zpracoval Alli míč ve vápně, nabídl ho přímo proti noze Texlovi a ten trefil horní roh Muchovy brány. Brněnský záložník si připsal druhou trefu v ligovém ročníku a po čtyřech zápasech ukončil čekání Zbrojovky na gól.

Zvýšit mohl krátce před pauzou Endl, poloodkrytou bránu ale vysoko přestřelil. Neujala se ani Součkova „dělovka“ z přímého kopu, a tak přišel úder na druhé straně. V 58. minutě napřáhl Fila z 20 metrů a poslal míč nechytatelně k tyči. Brněnský odchovanec svůj čtvrtý gól v ligové sezoně z úcty k bývalému klubu neslavil.

Po vyrovnávací brance se hra otevřela a více než tři tisícovky diváku na teplických Stínadlech viděly v závěrečné půlhodině atraktivní fotbal, byť si oba celky vypracovaly po jediné velké šanci. Alliho křižnou střelu vykopl těsně před brankovou čárou skluzem Kučera, na druhé straně trefil Fila z voleje jen boční síť.

Pro Zbrojovku byl vzhledem k průběžnému stavu utkání Zlín - Ostrava bod málo, její situaci v tabulce by nezměnila ani porážka. Vítěznou branku ale proti nejhorší ligové obraně vstřelit nedokázala a venku v nejvyšší soutěži neuspěla podvanácté za sebou.

Góly

Domácí: 58. Fila

Hosté: 17. Texl

Sestavy

Domácí: Mucha – Chaloupek, Hora (55. Knapík), Mičević – Hybš, Trubač (C), Mareček (66. Jukl), Kučera, Radosta (55. Núr) – Gning (75. Vachoušek), Fila.

Hosté: V. Hrubý – Hlavica, F. Souček, Endl, Hrabina – Fousek (68. Ševčík), Falta, Texl (89. Nečas), Alli – Řezníček (C), Hladík.

Náhradníci

Domácí: Grigar, Dramé, Jukl, Knapík, Urbanec, Vachoušek, Núr, Žák

Hosté: Berkovec, Šiman, Blecha, Divíšek, Granečný, Koželuh, Matejov, Nečas, Ševčík

Karty

Domácí: Mucha, Vachoušek

Rozhodčí

Starý, Vyhnanovský, Kotalík, Vokoun; VAR – Hocek, Slavíček

Stadion

AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice

Teplice - Brno: Fila nádherně utaženou střelou k tyči pokořil svůj bývalý klub, 1:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.