Florida vyhrála v prodloužení i druhý zápas finále Východní konference NHL

ČTK ČTK
21. 5. 2023 7:09
Hokejisté Floridy zvítězili na ledě Caroliny 2:1 v prodloužení a vedou ve finále Východní konference NHL 2:0. Zápas rozhodl Matthew Tkachuk v čase 61:51. Hlavním hrdinou se stal ale Sergej Bobrovskij, který zneškodnil 37 střel domácích včetně jednoho pokusu Martina Nečase.
Aleksander Barkov
Aleksander Barkov | Foto: Reuters

Gólmana Floridy překonal pouze Jalen Chatfield, který už ve druhé minutě usměrnil přihrávku Sebastiana Aha do branky. Hosté vzápětí vyrovnali, rozhodčí ale trefu Gustava Forslinga odvolali po trenérské výzvě kvůli ofsajdu.

Stejná situace postihla v úvodní třetině i Carolinu. Jack Drury zvýšil v 16. minutě na 2:0, ale Panthers si vzali trenérskou výzvu a videozáběry odhalily, že gól padl z ofsajdu.

Regulérní branku vstřelil ve 28. minutě Aleksander Barkov. Kapitán Floridy zůstal osamocený před gólmanem Antti Raantou, který chytal téměř po měsíci, elegantně si posunul puk mezi bruslemi do bekhendu a vyrovnal.

Zápas rozhodl po rychlé kombinaci zblízka Tkachuk, který se prosadil v prodloužení i v minulém utkání. Zatímco před dvěma dny ukončil hokejový maraton na konci čtvrtého prodloužení, tentokrát udeřil už po 111 sekundách nastavení.

Florida tak vyhrála venku poosmé v řadě, upravila bilanci prodloužení v letošním play off na 6:0 a přiblížila se své první účasti ve finále NHL od roku 1996.

Finále Východní konference play off NHL - 2. zápas:

Carolina - Florida 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 2. Chatfield - 28. Barkov, 62. M. Tkachuk. Střely na branku: 38:26. Diváci: 18.854. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. M. Tkachuk, 3. Barkov (všichni Florida). Stav série: 0:2.