• Májový koncert - Komorní sbor Ostrava

pátek 3.5 18:00 - Gotický sál, Stará radnice, Tábor

• Absolventský koncert Silvie Voldřichové - hoboj

pátek 3.5 18:00 - ZUŠ Vimperk

Březničtí fotbalisté si dávali v duelu s mladým týmem Malšic načas, ale nakonec mu nasázeli sedm gólů

BŘEZNICE – Víkendový program okresních fotbalových soutěží mužů na Táborsku otevřela páteční dohrávka 14. kola mezi Březnicí a Malšicemi. Hosté přivezli na hřiště třetího týmu tabulky výrazně omlazený tým s řadou dorostenců v sestavě a od začátku se ocitli pod tlakem zkušené domácí sestavy, ale její ofenzívě dlouhou úspěšně vzdorovali. Zlom ve vývoji střetnutí nenastal ani po vedoucí brance Novotného z poslední minuty první půle, protože Malšičtí na ni dokázali šest minut po obrátce zareagovat vyrovnávající trefou Michala Čadka. Téměř vzápětí ale pronikl obranným valem hostů gólový projektil Pikla a od té chvíle už domácí fotbalisté v popředí s kanonýrem Kubíčkem na trávníku kralovali. Skóre střetnutí nakonec vytáhli na rozdíl šesti branek a příjemně otevřeli svůj volný víkend. Celek Malšic se už v neděli vypraví na Bechyňsko znovu, tentokrát přímo do lázeňského města nad Lužnicí.

TJ Březnice – TJ Malšice 7:1 (1:0), branky: 61., 65. a 82. Kubíček, 45. Novotný, 52. Pikl, 67. Tisoň, 87. Kunc – 51. Michal Čadek, rozhodčí Pinc – Bumba, Váňa, hráno bez karet, 41 diváků.
Březnice: Albrecht – Kamarád, Šonka, Kníže, Pikl, Novotný, Cypra, Kostelenec, Vobořil, Pavlovič, Tisoň, Hanzlík, Kubíček, Zíka, Kunc, Novák, Dušek.
Malšice: Kratochvíl (46. M. Malecha) – Čížek, Starý, Švec, Michal Čadek, R. Malecha, Hejný, Sychra, Hodas, Ťoupal, Heřmánek, Beneš, Neuwirth, Martin Čadek, Mach.

Na stránkách středečního Táborska popíše březnický kapitán Michal Šonka trnitou cestu k vysoké výhře, z opačného tábora se ujme hodnocení zápasu obránce Michal Švec. Tradiční porci okresního fotbalu obstará kompletní servis ze všech soutěží včetně populárních rubrik Tým kola a Hráč kola.