Sampdoria inkasovala v nastavení a natáhla sérii bez vítězství

foto Hráč Sampdorie Alessandro Zanoli (vpravo) a hráč Empoli Marko Pjaca (vlevo) bojují o míč, 15. května 2023.

Řím - Už jistě sestupující fotbalisté Sampdorie Janov v 35. kole italské ligy remizovali s Empoli 1:1 a poosmé za sebou nedokázali vyhrát. Na domácím stadionu sice od 34. minuty vedli po gólu Alessandra Zanoliho, ve třetí minutě nastavení však rozhodl o dělbě bodů Roberto Piccoli.

Otevřít skóre mohl Zanoli už v první čtvrthodině, z dobré pozice ve vápně však poslal míč vysoko nad. Následně se dostalo do hry Empoli, krátce za sebou těsně minuli branku Liam Henderson a Tomasso Baldanzi. Ve 34. minutě tak dostal poslední tým tabulky do vedení obránce Zanoli. Střela z voleje mu nesedla ideálně, míč se ale od země odrazil přesně k tyči.

Ve druhém poločase Empoli drželo míč a snažilo se janovské fotbalisty zatlačit, množstvím nepřesných přihrávek se však připravovalo o slibné střelecké pozice. Jedinou střelou na branku po změně stran se prezentoval ve třetí minutě nastavení Piccoli, jehož pokus proklouzl za záda brankáře Sampdorie a připravil domácí o možnost vybojovat čtvrtou výhru v sezoně.