• Expediční kamera – festival cestovatelských filmů

neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

Zpackanou první půli už devatenáctka Táborska nedohnala. Během deseti minut inkasovala od Chrudimi dokonce třikrát

Devatenáctka Táborska podlehla Chrudimi 2:4. , Autor: Josef Janda

Devatenáctka Táborska podlehla Chrudimi 2:4.     Autor: Josef Janda

SEZIMOVO ÚSTÍ - Devatenáctce Táborska skončila v 29. kole na Admiře pětizápasová vítězná série a v neděli 14. května mohla na Soukeníku proti Chrudimi začít další úspěšná řada. Už po prvním poločase ale bylo zjevné, že odvrátit naopak druhou porážku v řadě bude velmi obtížné. Táborsko bylo v prvním dějství horším týmem a mezi 21. a 31. minutou obdrželo tři góly. Mrzenovi se nepovedlo vyběhnutí z brány, inkasoval i z úhlu a chrudimský Tomáš Tlustý ho překonal dvakrát během dvou minut. Třígólové manko zmírnili domácí hned po změně stran, kdy se po rohovém kopu trefil nádherně levačkou z voleje Filip Soukup. Vzápětí mělo Táborsko další gólovku, kdy míč poskakoval jen desítky centimetrů od brankové čáry. Soupeř tak opět trestal a navýšil na tříbrankový rozdíl už za dalších osm minut po prvním úspěchu Táborska. Po další standardní situaci dokázal snížit ještě Pavel Svatek, více toho už ale Táborští nestihli – 2:4.

Domácí družině chyběl útočník Jiří Šplíchal, kterého povolal druholigový tým k odpolednímu zápasu ve Varnsdorfu. V dalším kole čeká na svěřence trenéra Kamila Tobiáše nejlepší celek ČLD U19 z Liberce. Výkop je naplánovaný opět na Soukeníku ve středu 17. května na 11 hodin.

FC Táborsko – MFK Chrudim 2:4 (0:3), branky: 47. Soukup, 70. Svatek – 29. a 31. T. Tlustý, 21. Pešek, 55. Skohoutil, rozhodčí Lovětínský – Eibl, Poturnay, ŽK (4-1): 29. Mareš, 37. Mahi, 41. Voriazidis, 90. Kodad – 74. Novák, 61 diváků.

Táborsko: Mrzena – Kodad, Kotrč, Soukup, Plucar (88. Mejta), Mahi (63. Hornát), Mareš (46. Nedvěd), Voriazidis (88. Pokorný), Strašík, Mára, Svatek.

Chrudim: J. Tlustý – Novák, Vondrouš, Holubec, Gerhart, Hromek (76. Kaválek), Holub, Pešek, T. Tlustý (70. Lang), Skohoutil (70. Smutný), Čada.

Ve středečním Týdeníku Táborsko si přečtete k utkání mezi Táborskem a Chrudimí další podrobnosti.

Trenér Táborska Kamil Tobiáš prozradí, proč se jeho svěřencům vůbec nepovedl první poločas. Co se po přestávce změnilo? Měla vliv na výsledek zápasu absence Jiřího Šplíchala, který se vydal s druholigovým týmem k utkání FNL do Varnsdorfu?