Branky, body, vteřiny

Maďarská radost netrvala dlouho, Američané zvítězili vysoko 7:1

Maďaři se sice ujali díky trefě Istvana Sofroně vedení, zbytek zápasu však patřil favoritovi. Američané zvítězili jasně 7:1. Ještě v úvodní části srovnal Alex Tuch a vývoj duelu otočil Nick Bonino. Ten také ve druhé části využil přesilovku. Další trefu přidal Cutter Gautier a utkání se měnilo v zámořskou exhibici. Ve třetí třetině zvyšovali Connor Mackey, Rocco Grimaldi a Luke Tuch.

Sestřih utkání USA – Maďarsko

"Prvních pět deset minut byl soupeř lepší a trošku nás zaskočil. Proti žádnému týmu na turnaji nemůžeme začít takhle nejistě, protože nikdy nevíte, co se může stát. Pak jsme se ale vrátili k naší hře a připsali si výhru," řekl útočník Alex Tuch na webu Mezinárodní hokejové federace.

Vysoce favorizovaní Američané začali v mírném tempu, za což je trestal Sofron. Ještě v první třetině favorit stav otočil po hrubých chybách soupeře v rozehrávce. V 7. minutě vyrovnal Alex Tuch, který si připsal třetí gól na turnaji, a v 19. minutě posunul Spojené státy do vedení kapitán Bonino.

Ve druhé části Američané duel jednoznačně ovládli. Maďarskému brankáři Dominiku Horváthovi nejprve dvakrát pomohly tyčky, ve 24. minutě ale již potřetí inkasoval. V přesilové hře usměrnil puk za jeho záda bruslí nešťastně obránce Pozsgai.

Poté trefil tyč Mazur, v oslabení zahrozil Vincze, ale prosadili se opět zámořští hráči. O čtvrtý gól se postaral z brejku Gauthier, který zakončil přesně mezi Horváthovy betony.

Američané vyslali ve druhé třetině na Horvátha 19 střel, ve třetí části byli ještě aktivnější. A dařilo se jim i v koncovce. Nejprve se po rychlém protiútoku prosadil obránce Mackey, poté potrestal další ztrátu puku v obranném pásmu Grimaldi a poslední slovo měl po nezvyklém přečíslení čtyři na jednoho Luke Tuch.

"Hrajeme proti nejlepším týmům na světě, takže je logické, že jsou na vyšší úrovni. Musíme se poučit z chyb," řekl útočník Gergö Nagy.

USA – Maďarsko 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 7. A. Tuch (Grimaldi), 19. Bonino (Grimaldi), 24. Bonino (Garland, Perunovich), 34. Gauthier (Coronato, Hutson), 42. Mackey (Eyssimont, Garland), 45. Grimaldi, 57. L. Tuch - 5. Sofron (Szabó, Bartalis). Rozhodčí: Frandsen (Dán.), Hunnius (Něm.) - Cattaneo (Švýc.), Wyonzek (Kan.). Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 5258.

Sestavy:

USA: Petersen - Perbix, Samberg, Thrun, Perunovich, Mackey, Hutson, Attard - A. Tuch, Bonino, Grimaldi - Garland, O'Connor, Eyssimont - Mazur, Gauthier, Tynan - Coronato, Bjork, Farrell - L. Tuch. Trenér: Quinn.

Maďarsko: D. Horváth - Fejes, Stipsicz, Hadobás, Szabó, M. Horváth, Kiss, Garát, Pozsgai - Hári, Galló, Sebök - Erdély, Bartalis, Sofron - Papp, Kóger, G. Nagy - Vincze, Csányi, K. Nagy. Trenér: Constantine.