• Cestujme s Fireflies

pondělí 6.5 18:00 - Světlušky Tábor

• Vzpomínkový akt k osvobození města

pondělí 6.5 15:00 - MěKS Vimperk

Fotbalisté Mirovic porazili Dolní Dvořiště, uklidňující branky přišly až v závěru

MIROVICE - Fotbalisté Mirovic drží v 1. A třídě, skupině A první místo a nic se nemění ani po 22. kole. V sobotu 13. května svěřenci trenéra Petra Janoty přivítali Dolní Dvořiště, které mělo na kontě o třicet bodů méně a stále ještě bojuje o záchranu. V prvním poločase měli více ze hry domácí, kteří šli do vedení zásluhou Jakuba Převrátila. Po změně stran drželi míč Mirovičtí, ale trápili se v koncovce a ani jednu z mnoha šancí nedokázali využít. Dolní Dvořiště od 77. minuty dohrávalo v deseti, když po druhé žluté kartě musel předčasně do sprch Kristián Sychold. Přesilovku domácí využili až v samotném závěru a hned dvakrát. Nejdříve se prosadil Jan Císař, kterého ve druhé minutě nastavení napodobil Jakub Převrátil.

SK Mirovice – FK Dolní Dvořiště 3:0 (1:0)
Branky: 24. a 92. J. Převrátil, 90. Císař
Rozhodčí: Mach – Kovařík, Ondra. ČK: 0:1 (77. po 2 ŽK Sychold). ŽK: 2:5 (Peterka, Císař – Sychold 2, Fořter, Krenauer, Zeman). Diváků: 150
Mirovice: Slavík (17. Čejdík) – Mařík, R. Převrátil, Císař, J. Převrátil, J. Štochl, Husar, Peterka, M. Štochl, Kocourek, Janota
Dolní Dvořiště: Kubík – Pecha, Aibl, Fořter, O. Kouba, F. Kouba, Sychold, Štifter, Michael Tesař (48. Mac Tesař), Krenauer, Zeman (80. Szojka)