• Expediční kamera – festival cestovatelských filmů

neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

PROTIVÍN - V rámci 26. kola fotbalové krajského přeboru se v sobotu 13. května v Protivíně střetly dva týmy, které se 36 body sousedily v tabulce na 5. a 6. místě. Týn byl pátý jenom díky lepšímu skóre, a tak se dal očekávat vyrovnaný duel, který však papírové prognózy nepotvrdil.

Fotbalový klub Protivín - FK Olympie Týn nad Vltavou 0:3 (0:2)
Branky: 8. Mezera, 18. Štěpka (vlastní), 60. Maxa
Rozhodčí: Barva - Krčín, Leiš. ŽK: 1:4. ČK: 0:1 (45. Račák). Diváků: 61
Protivín: Pícha - Štěpka, Kulík, Vojta, Nedvěd, Bečvář, Hrachovec, J. Vorel, Říha, Kozák, Petr (13. Buko)
Týn: Vachuta - Stoklasa, Meidl, Šálený, Štos (83. Maruška), Brom, Račák, Hudeček (65. Procházka), Mezera (90. Pešta), Dobal, Maxa

Domácí se hned od začátku tlačili do útoku, jenže hosté už v 8. minutě jejich ofenzivní snahu zmrazili. Jan Mezera dostal centr do vápna, míč si dobře zpracoval a prostřelil gólmana Václava Píchu. Za deset minut zahrávali hosté přímý kop, míč přilétl na malé vápno a Vojtěch Štěpka ho nešťastně usměrnil do vlastní sítě - 0:2.
Vltavotýnští dali Protivínským do druhé půle šanci s nepříznivým vývojem utkání něco udělat, když v poslední minutě druhé půle uviděl po druhé žluté kartě červenou Matěj Račák a domácí hráli celých čtyřicet pět minut s jedním mužem v poli navíc. Na hrací ploše to však vidět nebylo, naopak. Po patnácti minutách napřáhl z velké dálky kapitán Lukáš Maxa, míč překvapivě skončil v Píchově síti, na tabuli se rozsvítilo 0:3 a s domácím týmem to nevypadalo dobře. I když měli jeho hráči několik dobrých příležitostí ke vstřelení gólu a v závěru utkání o něj hodně usilovali, nulu na ukazateli skóre už do závěrečného hvizdu nesmazali. I v deseti byli hosté lepší a tři body si k Vltavě odvezli zcela zaslouženě.