neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

Fotbalisté Hradce i Třeboně za tři body, hokejbalisté Suchdola berou dvě výhry

ilustrativní foto

JINDŘICHOHRADECKO – V nejvyšší krajské soutěži si tři body připsali fotbalisté Jindřichova Hradce i Třeboně. Naopak v A třídě poprvé na jaře padly Třebětice. První hokejbalová liga má za sebou úvodní čtvrtfinálové duely a Suchdol nad Lužnicí může být spokojený. Druholigovým celkům z Jindřichohradecka se vůbec nedařilo. To házenkářské týmy mohly slavit. Závěrečné zápasy zvládly vítězně Jindřichův Hradec i Třeboň.

Hradec se v Prachaticích na výhru nadřel, Třeboň vyzrála na Protivín

PRACHATICE – Los 25. kola nejvyšší krajské soutěže proti sobě svedl první a poslední tým tabulky. V sobotu 6. května fotbalisté Prachatic přivítali Jindřichův Hradec. Mezi oběma mužstvy byl rozdíl šestačtyřicet bodů, ale domácí velkou výzvu zvládli více jak důstojně. V prvním poločase mířili přesně pouze Jindřichohradečtí, kteří si zásluhou Martina Janáka a Michala Völfela vytvořili dvoubrankový náskok. Tatran měl ale skvělý úvod druhé půle. Nejdříve v 50. minutě snížil Jan Makoš a po chvíli srovnal Jakub Rauscher. Nerozhodný stav vydržel až do 83. minuty, kdy favoritovi vystřelil výhru svou druhou trefou v zápase Michal Völfel.

FK Tatran Prachatice – FK Jindřichův Hradec 2:3 (0:2)
Branky: 50. Makoš, 56. Jakub Rauscher – 39. a 83. Völfel 17. Janák,
Prachatice: Coufal - Jaroslav Rauscher, Legdan, Kováč, Luňáček (89. Hrbek) - Kasík, Jiří Pravda, Tomáš Pravda (73. Gramblička), Fürbach (46. Kovář) - Horák(44. Makoš), Jakub Rauscher
Jindřichův Hradec: Cettl – Koktavý, Rejthar, Votava (90. Petr), Mischnik, Janák, Strejček (59. Toman), Škarda, Waník, Völfel, Hauser (46. Madar)

TŘEBOŇ – Na první změnu skóre diváci čekali jen něco přes čtvrt hodinu. Domácí Jiskru poslal do vedení Jan Matoušek. Protivínu se podařilo srovnat ve 34. minutě, kdy se prosadil kapitán Jaromír Vorel, a týmy šly do kabin za stavu 1:1. Další trefa, která se ukázala jako rozhodující, přišla až devět minut před koncem a postaral se o ni třeboňský Martin Průcha. A to i přesto, že v tu dobu už celek Miroslava Říhy hrál po vyloučení Jana Zavadila přesilovku. V 87. minutě musel předčasně do sprch i Filip Radosta, i tak už domácí těsný náskok uhájili a připsali si tři body.

TJ Jiskra Třeboň – FK Protivín 2:1 (1:1)
Branky: 17. Matoušek, 81. Průcha – 34. J. Vorel
Rozhodčí: Votava – Vican, Ondřej. ČK: 2:0 (79. po 2 ŽK Zavadil, 87. po 2 ŽK Radosta). ŽK: 5:3 (Tavadil 2, Radosta 2, Průcha – Bečvář, Petr, Hrachovec). Diváků: 80
Třeboň: Flaška – Tůma, Matoušek (90. Divoký), Radosta, Průcha, Vrána (73. Schneider), Kubata, Týnavský, Zavadil, Rezek, Candra (90. Kocanda)
Protivín: Váverka – Štěpka (88. Vojta), Kulík, Buko, Bečvář, Urban (76. Hrachovec), Říha, Petr, Kozák (46. Zach), J. Vorel, Nedvěd

Výsledky 25. kola: Prachatice – Jindřichův Hradec 2:3 (0:2), Osek - Trhové Sviny 4:1 (2:0), Týn nad Vltavou - Olešník 0:3 (0:1), Rudolfov - Milevsko 1:2 (0:2), Táborsko B - Dražice 5:0 (2:0), Hluboká n. Vltavou - Jankov 3:0 (2:0), Semice - Strakonice 0:0, Třeboň - Protivín 2:1 (1:1)

Výsledek dohrávky 22. kola: Semice - Hluboká n. Vltavou 3:2 (1:2)

Program 26. kola: Pátek 12. května 17.00 Olešník - Hluboká n. Vltavou. Sobota 13. května 15.00 Protivín – Týn nad Vltavou, 17.00 Trhové Sviny – Semice, Dražice – Třeboň. Neděle 14. května 13.45 Jankov – Prachatice, 16.00 Jindřichův Hradec – Osek, 17.00 Strakonice – Rudolfov, Milevsko – Táborsko B

Třebětice zvítězily s Veselím, na Jistebnici nestačily

TŘEBĚTICE/JISTEBNICE – Hned dva zápasy během čtyř dnů odehráli v A třídě fotbalisté Třebětic. V pátek dohrávali 16. kolo proti Veselí nad Lužnicí, o svátečním pondělí pak zajížděli do Jistebnice. První utkání lídr tabulky zvládl a Veselí porazil rozdílem jedné branky. To v Jistebnici se mu nedařilo a připsal tady první jarní porážku, která je celkově teprve druhou v sezoně. Shodou okolností i ta první přišla také právě s Jistebnicí.

Třebětice – Veselí nad Lužnicí 3:2 (3:1)
Branky: 1. R. Nehyba (penalta), 30. Havlík, 43. V. Švarc – 33. Čech, 76. Šimek
Třebětice: Urbánek – Havlík, Kelbler, R. Nehyba, P. Švarc, Novák, Trávníček, Tříletý, Chvátal (93. Přívětivý), V. Švarc (88. Pokorný)

Jistebnice – Třebětice 3:2 (2:1)
Branky: 32. a 89. Stoszek, 25. Buchtele – 45. Podzimek, 60. F. Nehyba
Jistebnice: Zejda – Kelbler, R. Nehyba, P. Švarc, Novák, Trávníček, Tříletý, Chvátal, V. Švarc, Černoch, F. Nehyba

Dačice ze dvou zápasů braly čtyři body

JISTEBNICE/DAČICE – I fotbalisté Dačic měli v A třídě nabitý program. V sobotu zajížděli do Jistebnice, v pondělí pak doma přivítali Lišov. Na půdě Jistebnice Centropen rychle prohrával, ale deset minut po přestávce dokázal srovnat Josefem Brtníkem a nerozhodný výsledek už vydržel do konce utkání. To domácí zápas s Lišovem vyšel Dačicím na výbornou a zvítězily jednoznačně 4:0.

Jistebnice – Dačice 1:1 (1:0)
Branky: 3. Stoszek – 55. Brtník
Dačice: Novák – Leitkep (81. Krejča), Distel, Vacek, Štolba, Brtník, Chyška, Šimánek, Slabý (57. Zejda), Kněžínek, Přikryl

Dačice – Lišov 4:0 (1:0)
Branky: 24. a 69. Štolba, 74. Šimánek, 92. Vacek (penalta)
Dačice: Marek – Distel, Vacek, Štolba (76. Krejča), Brtník, Chyška, Šimánek, Slabý (79. Šmíd), Kněžínek (89. Točík), Přikryl, Zejda

Výsledky 21. kola: Nemanice - Slavia ČB 0:4 (0:1), Třebětice – Veselí nad Luž. 3:2 (3:1), Chýnov - Kovářov 3:1 (2:1), Loko ČB – Meteor Tábor 2:4 (1:2), Jistebnice - Dačice 1:1 (1:0), Lišov - Mladá Vožice 4:2 (1:1), Čt. Dvory - Bernartice 0:2 (0:2)

Výsledky dohrávek 18. kola: Veselí nad Luž. - Loko ČB 1:1 (1:0), Kovářov - Meteor Tábor 1:3 (0:1), Dačice - Lišov 4:0 (1:0), Bernartice - Chýnov 0:1 (0:0)

Výsledek dohrávky 16. kola: Jistebnice - Třebětice 3:2 (2:1)

Program 22. kola: Sobota 13. května 10.00 Kovářov – Třebětice, 17.00 Veselí nad Luž. – Jistebnice, Dačice - Čt. Dvory, Bernartice – Nemanice, Slavia ČB - Loko ČB, Meteor Tábor – Lišov. Neděle 14. května 17.00 Mladá Vožice – Chýnov

1. B třída, skupina D

Výsledky 21. kola: Borek - Ševětín 4:1 (4:1), Horní Žďár - Studená 2:0 (0:0), Nová Včelnice - Slavonice 2:1 (1:0), Buk - N. Bystřice 0:0 (0:0), Č. Velenice – Lomnice nad Luž. 1:3 (1:1), Třeboň B - Neplachov 5:1 (3:0), Suchdol nad Luž. - K. Řečice 0:0 (0:0)

Výsledky dohrávek 18. kola: Lomnice nad Luž. - N. Bystřice 0:3 (0:2), Studená - Borek 3:0 (1:0)

Výsledek dohrávky 17. kola: Horní Žďár - Nová Včelnice 0:4 (0:1)

Program 22. kola: Sobota 13. května 13.30 Slavonice - Č. Velenice, 17.00 Studená – Suchdol nad Luž., K. Řečice - Nová Včelnice, Lomnice nad Luž. – Borek, N. Bystřice - Třeboň B. Neděle 14. května 15.00 Ševětín – Buk, 16.00 Neplachov - Horní Žďár

Okresní přebor

Výsledky 21. kola: St. Hlína - St. Hobzí 1:1 (0:0), Popelín - Bystřice B/Číměř 0:4 (0:3), Novosedly - Stráž 0:1 (0:0), Chlum - Suchdol B 0:2 (0:0), Peč A/Rudolec - Kunžak 2:3 (0:2), Lásenice - Lodhéřov 2:3 (1:2), FK Dačice B - Strmilov 1:2 (1:1)

Výsledky dohrávek 17. kola: Novosedly - Popelín 5:2 (3:1), Novosedly - Popelín – nezahájeno, Peč A/Rudolec - St. Hobzí 1:2 (0:0)

Výsledek dohrávky 16. kola: Kunžak - Strmilov 1:3 (0:3)

Program 22. kola: Sobota 13. května 14.00 Lodhéřov – Chlum, 17.00 Strmilov – Lásenice, Kunžak – Popelín. Neděle 14. května 13.00 Bystřice B/Číměř - St. Hlína, 14.00 Stráž - Peč A/Rudolec, 15.00 St. Hobzí - FK Dačice B, 17.00 Suchdol B – Novosedly

Krajský přebor dorostu:
Jiskra Třeboň U19 - FK Slavoj Český Krumlov U19 0:3 (0:2)
Branky: 5. a 12. Fousek, 51. Lavička

Čtyři Dvory/Zliv U19 – Jindřichův Hradec U19 1:2 (1:2)
Branky: 23. Toufar – 21. Dvořák, 44. Hauser

Jiskra Třeboň U17 - FK Slavoj Český Krumlov U17 2:4 (1:3)
Branky: 2. a 53. Maurer, 11. a 33. Lavička

Čtyři Dvory/Zliv U17 – Jindřichův Hradec U17 0:9 (0:6)
Branky: 10., 17., 28. a 64. Ambrož, 13. a 15 Kryštof, 38. a 68. Hron, 54. Kubů

Suchdol vstoupil do play off vítězně, jeho rezervě ani Hradci se nedařilo

Hokejbalové soutěže pokračují v play off. Úvodní duely čtvrtfinále první ligy odehráli hráči Suchdola nad Lužnicí, kteří doma hostili Mladou Boleslav. Oba zápasy Jihočeši zvládli a na půdu soupeře povezou postupový mečbol. To druhá liga už má za sebou semifinálová utkání. Rezerva Suchdola nad Lužnicí propadla v Písku a s místním Švantlákem si připsala dvě vysoké porážky. Nedařilo se ani Jindřichovu Hradci. Ten dvakrát prohrál ve Zlivi. Oba týmy tak budou muset doma odvracet konec sezony.

1. liga

1. čtvrtfinále
SK Suchdol nad Lužnicí – HBC Tygři Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Kalát (Tácha, Mátl), 16. Blafka (Tácha, Pavlík), 19. Tácha (Kalát, Hadrava), 42. Hadrava (Blafka, Tácha) – 32. Šindelář (Bydžovský, Málek)
Rozhodčí: Daněk – Volkán. Střely na branku: 27:17. Vyloučení: 4:5. Přesilovky: 5:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 145
Suchdol nad Lužnicí: Janák – M. Apfelthaler, Hadač, Pavlík, I. Škarda, Sup, L. Apfelthaler, Blafka, Císař, Dlugoš, Hadrava, Kalát, Mátl, Sládek, Tácha

2. čtvrtfinále
SK Suchdol nad Lužnicí – HBC Tygři Mladá Boleslav 3:2pp (2:1, 0:1, 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Kalát (Tácha), 9. Pavlík (Kalát), 48. Kalát (Mátl, Pavlík) – 12. Řípa (Šindelář, Malina), 19. Řípa (Pohl)
Rozhodčí: Vokurka – Jeletz. Střely na branku: 31:11. Vyloučení: 2:2. Přesilovky: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 125
Suchdol nad Lužnicí: Janák – Hadač, Pavlík, I. Škarda, Sup, Blafka, Císař, Dlugoš, Hadrava, Kalát, Mátl, Sládek, Tácha, Uhlíř

2. liga

1. semifinále
HC ŠD Písek - SK Suchdol nad Lužnicí B 11:0 (0:0, 6:0, 5:0)
Branky a nahrávky: 17. Konopa (O. Gába), 17. Bican, (Kubiš), 19. Hromádka (Kubiš, Š. Hnyk), 21. Konopa, (Kozák), 24. Hřebíček (Kubiš), 30. Hřebíček (Kubiš), 35. Konopa (M. Hnyk, Volf), 37. Hromádka (Kozák, Volf), 38. Konopa (O. Gába, Kubeš), 42. Habart (Kabele), 43. Bican (Hromádka, Kubiš)
Rozhodčí: Cícha – Danylec. Střely na branku: 42:13. Vyloučení: 1:0. Přesilovky: 0:1. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváků: 25
Suchdol nad Lužnicí B: Hlaváč – Šlápota, R. Smutný, Štrobl, Vrbka, Dráb, Jána, Lakatoš, I. Škarda, R. Škarda, T. Smutný

2. semifinále
HC ŠD Písek - SK Suchdol nad Lužnicí B 16:2 (3:0, 5:1, 8:1)
Branky a nahrávky: 7. M. Hnyk, 11. Hromádka (Sýbek, Kozák), 14. Hřebíček, (Kabele), 17. Sýbek (Kubiš), 22. Sýbek, (Konopa), 24. Habart (D. Gába), 25. Kubiš (Sýbek, Hromádka), 28. Kozák (Sýbek), 32. O. Gába (Hromádka), 32. Sýbek, 33. Kubiš (Hromádka), 38. M. Hnyk (Kubeš), 40. Kozák (Š. Hnyk), 42. M. Hnyk (Kubeš), 43. Habart (Hřebíček, D. Gába), 44. Bican (M. Hnyk) - 25. Kohl (Hadač, Smutný), 38. Hanus (Jána)
Rozhodčí: Prchlík – Mikl. Střely na branku: 75:19. Vyloučení: 0:0. Přesilovky: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 28
Suchdol nad Lužnicí B: Hlaváč – Dráb, Hadač, Hanus, Jána, Kohl, R. Škarda, R. Smutný, T. Smutný, Vrbka

HbC Zliv – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Hruška (Remta, Mikoláš), 19. Vlasák, 24. Mikoláš (Remta, Hruška), 25. Vašek – 20. Miláček (Přibyl, Švábirt)
Rozhodčí: Vařák – Mikl. Střely na branku: 27:11. Vyloučení: 2:3. Přesilovky: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 30
Jindřichův Hradec: Kvapil – Duba, Kudrfalec, Slabý, Bláha, Čapek, Klimeš, Loukota, Miláček, Přibyl, Rychtecký, Ryšlavý, Strašík, Švábirt

HbC Zliv – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 9:0 (3:0, 3:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 2. Hájek (Pícha), 4. Sochor (Čipera), 7. Mikoláš, 17. Vebr (Remta, Hruška), 19. Mikoláš (Remta), 25. Hruška (Remta, Čipera), 32. Čipera (Remta), 40. Remta (Hruška), 43. Sochor (Vebr)
Rozhodčí: Daněk – Mikl. Střely na branku: 35:10. Vyloučení: 4:9. Přesilovky: 7:3. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 40
Jindřichův Hradec: Kvapil (Louša) – Duba, Kudrfalec, Slabý, Bláha, Čapek, Klimeš, Loukota, Miláček, Přibyl, Rychtecký, Ryšlavý, Šteflíček, Švábirt

Jindřichův Hradec i Třeboň na závěr vítězně

PRAHA – Poslední kolo první házenkářské ligy žen zavedlo hráčky Jindřichova Hradce do hlavního města, kde se utkaly s Vršovicemi. Jihočešky si do přestávky vytvořily čtyřgólový náskok, který ve druhé půli ještě narostl. Nakonec mohly slavit vítězství 26:32 a čtvrté místo. To už ale měly jisté před posledním zápasem.

Sokol Vršovice – Házená Jindřichův Hradec 26:32 (12:16)
Branky Jindřichova Hradce: E. Kovářová 8, Coufalová 7, Hauserová 5, Frühaufová 3, Vlková 3, Březinová 2, Rytířová 2, T. Kovářová 1, Jonová 1

TŘEBOŇ – Na závěr druhé házenkářské ligy mužů hostila Jiskra poslední Kutnou Horu. Domácí šli už v první půli jasně za vítězstvím a výsledkem bylo vedení o sedm branek. Stejný náskok Třeboň uhájila i po přestávce a vyhrála 26:19. V konečném pořadí bere druhé místo za béčkem Nového Veselí. V baráži o první ligu Jiskra narazí na Duklu Praha.

Jiskra Třeboň – TJ Spartak Kutná Hora 26:19 (14:7)
Branky Třeboně: Podsclan 8, Pitoňák 6, Kortan 5, Bürger 3, Holický 1, Sechovec 1, Vitha 1, Zahradník 1