SESTŘIH: Vegas odčarovalo démona Draisaitla a vede. Zářil Eichel (1+2)

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Jarolím: Slavia? Míň arogance, víc kreativity. Drahé posily zatím nejsou znát
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány

Zdá se, že klub z města hříchu našel recept na dva „mimozemšťany“. Hokejisté Las Vegas zahájili trip do Edmontonu ve 2. kole play off NHL jasným vítězstvím 5:1, díky kterému vedou v sérii 2:1 na zápasy. Oilers sice otevřeli skóre už ve 3. minutě, to však bylo z jejich strany všechno. Golden Knights se podařilo zastavit zatím skvěle rozjetého Leona Draisaitla (13+4) i hvězdného kapitána Connora McDavida. O triumf v Rogers Place se dvěma góly postaral útočník Jonathan Marchessault, kterého třemi body předčil parťák Jack Eichel.

Série se po dvou duelech na jihozápadě USA přesunula do Kanady a domácí Oilers se ujali vedení už ve třetí minutě. Akci třetí formace zakončil z hranice brankoviště Warren Foegele, jenž v aktuálním play off vstřelil první branku.

Gól Foegelemu připravil Derek Ryan, který kvůli nemoci vynechal první zápas série. „Jsem rád, že je Derek zpátky v sestavě. Třetí útok s ním na ledě podává lepší výkony. Hráči si dokážou vyhovět, hrají jednoduše a rychle dopředu. To je hra, kterou od nich potřebujeme,“ řekl trenér Oilers Jay Woodcroft.

Hosté ale dokázali rychle zareagovat. Neuběhly ani dvě minuty a Marchessault po Eichelově nahrávce srovnal. Oba hokejisté si spolupráci zopakovali na konci první třetiny a dokonali obrat. Marchessault rázně ukončil čtrnáctizápasové čekání na branku ve vyřazovacích bojích.

Gól v poslední minutě prvního dějství duel zlomil. Golden Knights ve druhé části přidali další tři trefy a rozhodli o druhé výhře v sérii. „Hokej je férová hra, když uděláte chyby a nedokážete je odčinit, nemůžete vyhrát. Dnes jsme nehráli dobře. Špatně jsme bruslili, nebyli jsme dostatečně důrazní a celkově jsme nepředvedli výkon hodný play off,“ řekl Woodcroft.

Zápas nevyšel hvězdným oporám Connoru McDavidovi a Leonu Draisaitlovi. Nejproduktivnější hráči dosavadního průběhu play off nebodovali a zakončili utkání se dvěma zápornými body. „Dnes není moc co chválit. Čtvrtý zápas pro nás bude klíčový, proto očekávám, že v něm předvedeme mnohem víc než dnes,“ řekl vítěz kanadského bodování základní části McDavid.

Oilers si nedokázali poradit s výkonem brankáře Adina Hilla. Šestadvacetiletý Kanaďan ve 12. minutě za stavu 1:1 nahradil zraněného Laurenta Brossoita a zlikvidoval všech 24 střeleckých pokusů, kterým čelil.

„Odchytal skvělý zápas. Nebyl v jednoduché pozici, musel naskočit do rozjetého zápasu, zvládl to ale na výbornou. V posledních zápasech moc nechytal, ukázal ale, že je skvělý gólman,“ pochválil Eichel bývalého brankáře San Jose a Arizony.

Domácí: 02:45. Foegele

Hosté: 04:44. Marchessault, 19:09. Marchessault, 27:25. Whitecloud, 30:03. Eichel, 37:13. Stephenson

Domácí: Skinner (Campbell) – Nurse, Ceci, Ekholm, Bouchard, Kulak, Desharnais, Broberg – E. Kane, McDavid, Draisaitl – Nugent-Hopkins, Bjugstad, Hyman – Foegele, R. McLeod, Ryan – Kostin, Yamamoto.

Hosté: Brossoit (12. Hill) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Marchessault – R. Smith, Karlsson, Amadio – Howden, Stephenson, Stone – Carrier, N. Roy, Kolesar.