Dortmund deklasoval Wolfsburg 6:0, na Bayern dál ztrácí bod

foto Zleva Emre Can z Dortmundu a Jakub Kaminski z Wolfsburgu v utkání německé fotbalové ligy, 7. května 2023.

Berlín - Fotbalisté Dortmundu v německé lize uštědřili Wolfsburgu debakl 6:0 a dál ztrácejí bod na první Bayern. Dva góly v zápase dali Karim Adeyemi a Jude Bellingham. Wolfsburg s českým záložníkem Lukášem Ambrosem na lavičce nevyužil zaváhání Leverkusenu v bitvě o evropské poháry a zůstává na sedmé příčce se ztrátou dvou bodů.

Borussia rozhodla zápas již v prvním poločase, kdy se po Adeyemiho hlavičce prosadili ještě Haller a Malen. Po hodině vedli domácí již 5:0. Nejprve se i se štěstím krásnou střelou z dálky prosadil Bellingham a později po chybě hostů v obraně přidal druhý gól Adeyemi. Německý útočník mohl o pět minut později završit hattrick, z nařízeného pokutového kopu po faulu na Bellinghama však vůbec netrefil branku. Tečku zápasu obstaral právě anglický útočník po přihrávce Brandta, který asistoval u tří branek.

Pro Dortmund to bylo nejvyšší vítězství za téměř pět let.

Německá fotbalová liga - 31. kolo:

Dortmund - Wolfsburg 6:0 (14. a 59. Adeyemi, 54. a 86. Bellingham, 28. Haller, 37. Malen).