• Mustang Bluesride

pátek 17.5 19:00 - Club Highway 61 Kijevská 1474, České Budějovice

Spartaku skončila v neděli sezona. , Autor: Josef Janda

Spartaku skončila v neděli sezona.     Autor: Josef Janda

SEZIMOVO ÚSTÍ – Druholigoví starší dorostenci Spartaku Sezimovo Ústí odehráli v neděli 7. května poslední zápas sezony. V souboji s třetím Sokolem Vršovice mohli ještě vylepšit předposlední místo, k čemuž potřebovali získat alespoň bod. Na individuální úrovni šlo o hodně Janu Mrázkovi, který ztrácel na nejlepšího střelce soutěže Jana Frühaufa z Lokomotivy Vršovice deset gólů. Ani jeden z cílů se ale házenkářům Spartaku splnit nepodařilo. Zkušenější soupeř si utkání pohlídal a zvítězil v Sezimově Ústí 35:28, Mrázek připsal pouze sedm branek.

Ve vyrovnaném utkání ztráceli domácí vždy několik gólů a do vedení se dostali pouze jedenkrát, když ve 14. minutě skóroval na 7:6 Jan Zeman. Nejlepší střelec Spartaku Jan Mrázek vstřelil do poločasu tři branky a k překonání Frühaufa potřeboval po přestávce dalších osm.

Po změně stran se domácí opět nadějně přiblížili a sedm minut před koncem prohrávali pouze 28:29. Ve zbylém času se ale svěřenci trenéra Martina Bláhy vůbec neprosadili a góly střílel pouze soupeř – 28:35. Mrázkovi chyběly k dotažení Frühaufa tři góly, na jeho překonání čtyři.

Házenkáři Spartaku tak skončili v jedenáctičlenné soutěži s 8 body za čtyři výhry předposlední, Mrázek je druhým nejlepším střelcem ligy se 186 brankami.

Spartak Sezimovo Ústí – Sokol Vršovice 28:35 (15:18)

Sestava a body Spartaku: Serbin, Doležálek, Chaluš – Mrázek (7), Lorenc (5), Echtner (5), Šedivý (4), Švec (2), Dědourek (2), Donát (1), Zeman (1), Bláha (1), Matějka.

Ve středečním Týdeníku Táborsko si přečtete k utkání Spartaku se Sokolem Vršovice další podrobnosti.

Trenér Spartaku Martin Bláha prozradí, proč se jeho svěřencům nepodařilo uhrát lepší výsledek. V čem mají jeho svěřenci nedostatky v obecné rovině?

Nejlepší střelec Spartaku Jan Mrázek zhodnotí zápas a konečné umístění týmu v druholigové tabulce. Dále se ohlédne za svou střeleckou potencí v celé sezoně.