Počasí dnes20 °C, zítra22 °C
Neděle 28. dubna 2024  |  Svátek má Vlastislav
Bez reklam

Ženy Slovanu obraly Spartu na jejím hřišti. Jsou zase třetí a sní o kvalifikaci Ligy mistryň

Liberecké fotbalistky nadále bojují o třetí místo v lize, které zaručuje postup do kvalifikace o Ligu mistryň. Přetahují se o něj s týmem Slovácka. Díky remíze na Spartě se nyní Slovaňačky na bronzovou příčku vrátily. Už v neděli si navíc souboj se Spartou zopakují, utkají se s ní na hlavním stadionu U Nisy.

Slovan přitom po první půli vedl už 2:0 po dvou brankách Křivské. Jenže Sparta v úvodu druhé půle snížila na 1:2 díky Kostrčové a dvacet minut před koncem vyrovnala Sonntagová.

„V prvním poločase jsme hráli velice dobře, organizovaně, soupeře jsme prakticky do ničeho nepouštěli. Využili jsme dvou akcí, ke vstřelení pěkných branek. Jak říkám, prvním čtyřiceti pěti minutám se nedá asi nic vytknout. Sparťanky se nedokázaly dostat do pokutového území a vlastně jsme je nepustili do nějaké velké šance,“ popsal trenér týmu Petr Myslivec.

Podle něj byl klíčový brzký gól Sparty ve druhé půli. „Holky to rozhodilo a Sparta na nás vlétla. My jsme neměli dostatek síly, abychom mohli nějakým způsobem kombinovat a byli jsme pod permanentním tlakem. Což vedlo k tomu, že Sparta dokázala srovnat na 2:2,“ dodal.

Paradoxně po vyrovnání se podle něj Slovan trošku ve hře srovnal a zlobil z rychlých protiútoků. „Skórovat jsme mohli my i Sparta. Ve fyzicky velmi náročném utkání si myslím, že remíza byla spravedlivá,“ uvedl Myslivec.

Slovan má tak nyní na třetím místě stejný počet bodů jako čtvrté Slovácko, souboj na jeho hřišti ale má teprve před sebou. Už tuto neděli se ale v Liberci odehraje hit mezi domácím Slovanem a Spartou Praha, který se hraje na hlavním stadionu U Nisy od 13 hodin. Vstupné bude dobrovolné. Otevřena bude Hlavní a Východní tribuna, v provozu bude i stánek s občerstvením.

Sparta Praha - Slovan Liberec 2:2 (0:2)

Branky: 47. Kostrčová, 68. Sonntagová - 20. a 43. Křivská. Žluté karty: 85. Dědinová - 65. Černá T. Rozhodčí: Čampišová - Šafránková, Holakovská. Diváci: 150

AC Sparta Praha: Vaníčková - Vyštejnová, Dědinová, Pochmanová, Dlasková (77. Švíbková) - Kotrčová, Sonntagová (C), Paulenová - Motyčková (46. Trip), Cvrčková, Chang (46. Polcarová)

FC Slovan Liberec: Pižlová - Kantarská, Košíková (C), Šušolová, Huvarová, Křivská (86. Harvilová), Buryánová (80. Pouvová), Bužková, Šubrtová, Harvilová, Sováková, Černá T. (90. Mastníková)

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!